Wpis z mikrobloga

#warszawa #informatyka #programista15k #programowanie

Mirki, jakoś w przyszłym roku przeprowadzam się do warszawy i myślę nad tym czy by nie pójść sobie na 2 stopień na studia. Skończyłem inżyniera na początku tego roku, pracuje w zawodzie, na początku przyszłych wakacji będę miał 2 lata expa jako junior i 3 lata ogółem w IT licząc z moim stażem w trakcie studiów.

Myślę sobie nad jakimiś studiami 2 stopnia, wymaganie zaoczne, bo nie nie zamierzam rezygnować z pracy na pewno. Patrzyłem #okno #pw ale może są jeszcze jakieś inne ciekawe propozycje. Może jakieś kierunki stricte w stylu cybersecurity? Idk na ile mi się to przyda, pracuje sobie teraz jako DevOps, trochę programuje, ale więcej CICD, skryptowania, zajmowania się infrą, czasem mniejszy program wleci.

Wiem, że to znowu dyskusja z serii czy warto iść na studia dalej i tak dalej, ale no patrzę po prostu jakie mam opcje, za i przeciw i inne takie tam.
  • 14
  • Odpowiedz
@Need: Polecam OKNO PW. Co prawda nie ukonczylem (zmiana priorytetów), ale dobrze sie to dało łaczyć z robotą i dziennymi studiami na innej uczelni. Nie jest też drogo
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
i nadal junior? od przynajmniej roku juz powienies midowac


@cppguy:

3 lata dopiero w przyszłe wakacje, teraz 2 lata, z czego rok na stażu. Na razie tu gdzie jestem jest mi dobrze i nie zależy mi na jobhoppowaniu, bo jeszcze mogę trochę szkoleń pociągnąć i tak dalej, a poza tym obecnie długi okres wypowiedzenia. Płacę mam i tak ponadprzeciętną jak na juniora, bo to taki trochę junior z plusem, robię dużo
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@cppguy:

uzupełniając jeszcze poprzednią wypowiedź, myślę, że jak się przeprowadzę do Warszawy to będzie to właśnie dobry moment na zmianę pracy. Więcej możliwości.
  • Odpowiedz
@Need: Dla mnie (osoba bez inżyniera) było dużo nowych rzeczy i się super bawiłem. Osoby co były po informatyce mówiły że moze tak 30-40% nowych rzeczy jest, reszta powtórka
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@cppguy:

Bo dziewczyna będzie tam kontynuować drugi stopień studiów więc to też dobry pretekst do rozpoczęcia studiowania po prawie 2 letniej przerwie. Jeszcze nie wiem czy mnie to miasto nie przemieli i nie wypluje, bo ostatnio takie odniosłem wrażenie, że tak może być jak byłem tam na jeden dzień, ale zobaczymy, to i tak tylko plan na 2 lata, potem uciekamy z oskariatu.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
Osoby co były po informatyce mówiły że moze tak 30-40% nowych rzeczy jest, reszta powtórka


@Lugner:

W zasadzie nie wiem czy dla mnie nie byłby to nawet plus, uważam, że warto powtarzać sobie rzeczy, żeby lepiej je utrwalić i rozumieć. Zwłaszcza, że jak już zacząłbym tam studia to będę miał prawie 2 lata przerwy między końcem inżynieria, a rozpoczęciem magisterki. jednak praca i doświadczenie, ale też bycie starszym zmienia trochę mindset
  • Odpowiedz
@Need: Na pewno bedziesz miec solidny papier w dobrej cenie bez zajeżdżania sie : ) wiec jeszcze raz polecam. Jak trochę zwolnię w korpo to spróbuję tam znowu (mam wyzwoloną wolę zostania inżynierem)
  • Odpowiedz