Wpis z mikrobloga

Czemu w ogóle ten ksiądz popełnił samobójstwo? Jak byłem dzieckiem i chodziłem na religię do szkoły to w kółko było mówione, że Bóg na nas zsyła różne próby, żeby sprawdzić jak się zachowamy, często nawet drastyczne, tak jak wtedy gdy Hiobowi odebrał cały majątek, zabił żonę i dzieci i dał chorobę żeby sprawdzić czy się od niego nie odsunie. A według katolików samobójstwo jest grzechem nieprzebaczalnym
#bekazkatoli #bekazprawakow
  • 27
A według katolików samobójstwo jest grzechem nieprzebaczalnym


@Tommy__: jest na to patent, na wiochach są kościelne odpusty gdzie możesz datkiem i modlitwą załatwić komuś odpuszczenie wszelkich grzechów po śmierci. Zapewnia, że Hitler i Papaj są już dawno w raju, jemu też można załatwić.
niegdyś samobójcy nie zaslugiwali na godny pochówek, chowano ich za płotem cmentarza


@ajuto00: i komu to przeszkadzało? Przeciez wg 0br0ńców tradycyjnych wartości "kiedyś było lepiej" (przy czym "kiedyś" = "gdy ja miałem 6 lat")
A zresztą jak to możliwe, że święty nieomylny kościół katolicki mógł zmienić swój obyczaj??? Wprost niesłychane, żeby się zmieniać i jednocześnie głosić, że jest się niezmiennym. Religijne mózgi uwielbiają sprzeczności - im więcej, tym lepiej.
@ryhu no właśnie #!$%@? się znasz bo odpust jest odpuszczeniem kary za grzech a nie odpuszczeniem grzechów, jeśli ktoś umarł w grzechu to #!$%@? do piekła w trybie natychmiastowym.
@Gilgamesz69: może u mnie na wsi proboszcz ma wyższy level i lepszą magię niż twój, na sto procent mówił że ogarnia odpust duszy zmarłego i zapewnia natychmiastowy resp w niebie