Wpis z mikrobloga

Czemu w ogóle ten ksiądz popełnił samobójstwo? Jak byłem dzieckiem i chodziłem na religię do szkoły to w kółko było mówione, że Bóg na nas zsyła różne próby, żeby sprawdzić jak się zachowamy, często nawet drastyczne, tak jak wtedy gdy Hiobowi odebrał cały majątek, zabił żonę i dzieci i dał chorobę żeby sprawdzić czy się od niego nie odsunie. A według katolików samobójstwo jest grzechem nieprzebaczalnym
#bekazkatoli #bekazprawakow
  • 27
@Tommy__: To akurat ciekawa kwestia, jestem żołnierzem, jestem za linią frontu ciężko ranny, leżę gdzieś w krzakach gdzie nikogo nie ma, wykrwawiam się, mega ból. Ostatni nabój, strzelam. I co teraz? Samobójstwo było, ale aby przyśpieszyć to co nieuniknione i aby zakończyć cierpienie i co w związku z tym? Kara i piekło, bo Bóg chciał abym tam jeszcze np godzinę cierpiał? XD
@andrzej-roman tak, buk tego chce l żebyśmy cierpieli bo po śmierci bedzie czekać cię wielka i nieskończona przyjemność oglądania jego oblicza. I co ma być godziny umierania w cieprinie do nieskończonego szczęścia oglądania jego oblicza?
@Berkel_88: Problem w tym że walcząc na wojnie, jeśli oddałeś choć jeden strzał do wroga to możesz zapomnieć o oglądaniu jego oblicza a możesz jedynie nastawiać się na ciepłe temperatury i marzyć o w miarę wygodnym kociołku ;)