Wpis z mikrobloga

Który rejon wybralibyście jako cel emigracji zarobkowej ale może też do życia na stałe jak będzie się układać? Okolice Wiednia w Austrii czy okolice Monachium biorąc pod uwagę dostępność mieszkań, stosunku zarobków/kosztów życia.
Czy mieszkając w Austrii opłaca się co miesiąc czy dwa podjechać do PL na tańsze zakupy, odbiór zamówień z paczkomatów itp przy granicy? Jaki jest austriacki odpowiednik allegro? Amazon.de, willhaben.at coś jeszcze?
Tak na szybko patrząc np najtańszy proszek 5kg na allegro 30zł, na amazon.de 45zł a jak jest w przypadku spożywki i wszystkiego innego?

#niemcy #austria #emigrujzwykopem #wyprowadzka
#emigracja
  • 22
@Norskee: no wiem, że tak ludzie robią ale musiałbym wynajmować a to już wolałbym coś blisko pracy. Tak wydam na paliwo, amortyzację samochodu i żyję w drodze. A taki wypad zakupowy wystarczy zrobić raz na miesiąc a może nawet rzadziej i można się w zasadzie w większość wyposażyć.
A jeśli te ceny różnią się w większości o ok 30proc to Austria chyba wygrywa.
@niedasieukryc: Jak wyjazd na stałe to ja bym powiedział tak. W Austrii tylko Wiedeń, reszta to wieśniaki, które cie obgadują dialektem i nie ma żadnych rozrywek. Sam fakt, że Austria ma 8 mln mieszkańców, a 2 mln mieszka we Wiedniu daje wiele do myślenia. Za to w Tyrolu jest dużo pracy, ale no nie ma co robić. W Niemczech na pewno bym omijał Monachium, bo to najdroższe miasto w Niemczech i
@niedasieukryc: Jak chcesz fajnie zarobić to pojedź do szwajcarii. Mój wujek pracuje tam jako rolnik i zarabia sporą sume pieniędzy. Za te pieniadze co on tam ma sam wybudował sobie dom, kupił najstarszemu synowi mustanga, młodszemu bmw e90 i jeszcze sfinansował firmę dla tego starszego. Wybudował mu warsztat obok domu i cały sprzet ( podnosniki i takie tam )

'' Średnia pensja w Szwajcarii
Najlepiej świadczy o tym fakt, że średnie
średnie wynagrodzenie w Szwajcarii w 2023 roku szacowane jest na około 6500 CHF miesięcznie, czyli w przeliczeniu około 31 000 złotych.


@Duszeczek: nie przeczę że w Szwajcarii dużo lepiej się zarabia, ale takie przeliczanie to o kant dupy można potłuc, jak zwykły wurst z musztardą i pajdą chleba w budce kosztuje 80 zł xd
@advert: on tam pojechał nie po to, aby chodzić po wursty z musztardą i pajdą za 80 zł tylko zarobić kase.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=r8EpBahEVJM

streszczenie filmu:
mleko - 5,50 zł
jogurt naturalny 500 g - 4,40 zł
ser gouda 250 g - 7 zł
salami 100 g - 7,40 zł

A jak patrze na ceny w polsce to potrafią być większe, przykład:
https://www.carrefour.pl/wedliny-kielbasy/kielbasy-suche-salami-kabanosy/salami/sokolow-salami-lekkie-100-g
https://www.carrefour.pl/wedliny-kielbasy/kielbasy-suche-salami-kabanosy/salami/morliny-salami-ostrodzkie-100-g-2-x-50-g-hm
ponad 9 zł za salami
więc prosze nie gadac
@Duszeczek: nawet mi się nie chce w te linki wchodzić xD po prostu przeliczanie w ten sposób jest dobre rzeczywiście tylko dla kogoś, kto na miejscu zarabia i żyje o chlebie i wodzie jak robak, a wszystko wydaje w polsce i tu ma centrum interesów życiowych.
początkowo zrozumiałem to tak, że ten twój szwagier czy wujek tam mieszka i tam właśnie wybudował dom czy tam firmę synowi założył - i w
@advert: To ty sobie dopowiadasz jakieś głupie rzeczy, a nawet tam nie byłeś.
Ja jedyne co miałem na myśli, że żyje normalnie, a nie jak robak, w dodatku spora część jego wypłaty wystarcza, aby wysłać rodzinie i samemu żyć komfortowo.
Nie chcesz wchodzić, a jednak to robisz, napisanie durnot jest takie ważne? Jakies farmazony, że ceny jak z kosmosu i o zyciu robaka.
To ty sobie dopowiadasz jakieś głupie rzeczy, a nawet tam nie byłeś.


@Duszeczek: no właśnie byłem w Szwajcarii wiele razy, więc to, o czym piszę, znam z własnych doświadczeń, a nie z filmików i opowieści wujasa xD
no i generalnie #!$%@?łeś też osoby, bo nie jestem opem i to nie ja się do Niemiec wybieram xD ogarniaj dzieciaku
@Strahl @dsomgi00 @niedasieukryc
Bylem w Heidelbergu pol roku. Piekne i klimatyczne miasto. Jest moze troche drozsze, ale w sumie? Chrzanic to ;p
Jedyne miasto B-W w ktorym moglbym mieszkac.

Co do OPa? Raczej wolalbym Bawarie niz Austrie. Austria to jeszcze wieksza wioska niz Bawaria. A jest to juz pewien sukces.

@Duszeczek tylko widzisz, najprawdopodobniej wujek pomieszkuje u gospodarza za darmo, to jest game changer. biorąc pod uwagę obecne koszty utrzymania, wcale nie ma złotych gór, trochę lepiej niż w at czy de.
@niedasieukryc polecam oberösterreich, relatywnie blisko do pl. Jeżeli chodzi o zakupy, moze 10-20% drożej. Co do proszku, lepiej dopłacić bo jest zupełnie inna jakość.
@Duszeczek Ale nadal jest to ogólna inflacja, ktora zależy w dużym stopniu od koszyka zakupowego, nie mówiąca niczego konkretnego na temat wymienianych w filmie produktów. Do tego dochodzi jeszcze procent składany its. itd.

Nadal więc mnie nie przekonujesz. Dawaj aktualne ceny za litr lub kilogram towaru od tego samego producenta i za potwierdzenie twojej tezy przybijam plusika