Wpis z mikrobloga

Zastanawiałem się nad psychoterapią co do "zaburzeń osobowości" czyli że nie wiem kim jestem, nie wiem co ja chcę robić lub jestem za bardzo bojący się - co oczywiście skutkuje #!$%@? zarobkami jak na mój potencjał, Często wybierałem coś z rozsądku i okazuje się że to nie to.
Jest też drugi aspekt czemu chciałbym sobie coś takiego ogarnąć.
Niekoniecznie może chciałbym, aby odpowiadało mi i żebym "czuł coś" to co akurat okaże się że przy takim czymś się tak czuję. Chciałbym podważyć trochę mój status quo i zrozumieć bardziej gdzie ja się mogę odnaleźć, a nawet przeformułować to gdzie by się okazywało że moge się odnaleźć i czuć że to jest to.
Bo niekoniecznie chciałbym tego nie podważać, niekoniecznie uważam że to jaki byłem jako dziecko i co chciałem w tamtym okresie, należałoby zostawić bez wyciągnięcia wniosków i że to było najlepsze co mogę zrobić. To brzmiałoby jak odtwórcze odtworzenie zdartej płyty gdzie ja jestem 30 lat później w czasie.

Nie mam za bardzo pojęcia, bo pełno różnych stworków jest w tej psychoterapii, szarlatanów i ludzi po prostu nieprofesjonalnych. Ja całe moje lata '20 chodziłem po terapiach bo chciałem się "ogarnąć" i poznałem uroki tego bezsensu, wrecz straciłem ochotę by to robić dalej. Teraz nie chciałbym już wchodzić na terapii w rozważania na temat całego mojego życia, tylko pogadać z kimś zajmującym się takimi rzeczami na temat tego jaki jako dziecko byłem, czemu, co przez można rozumieć, gdzie bym był dobry, gdzie bym czuł satysfakcję z pracy i jak zmieniłem się poprzez życie, i co z tym fantem począć.

Miał ktoś może coś bliskoznacznego do tego w swoich terapiach? Gdzie ja mógłbym się kierować z takim problemem? Boje się trochę "coachów" kariery.
#pytanie #psychoterapia #psychologia #rozwojosobisty #kariera #korposwiat #praca #motywacja #produktywnosc
  • 8
@interpenetrate: szukaj takich co ukończyli studia kierunkowe psychologia psychoterapia ect psychiatra leki diagnoza potem czytaj opinie o ludziach i wybierz sobie kogoś są tez rózne terapia bardziej cos takiego jak styl ect. sprawdz sobie ale polecałbym narpiew psychiatre bo samo diagnozowanie sie jest dla idiotów
@interpenetrate: O matko umęczyłem się czytając. Masz bardzo trudny w odbiorze styl pisania. Przeczytałem dwukrotnie i nadal mam mgliste pojęcie o co konkretnie ci chodzi:/
Jeśli dobrze zrozumiałem to zależny ci na odkryciu swojego "prawdziwego" potencjału?
Nie mogę tego potwierdzić własnym doświadczeniem, ale dużo dobrego słyszałem o terapiach w nurcie humanistycznym np. Gestalt.
@interpenetrate za bardzo filozofujesz. Idź na terapie schematów to poznasz co za myśli, reakcje czy czyny co masz blokują Twój rozwój w strefie wyborów czy życia ogólnie. Później poprzez ćwiczenia ominiesz te złe schematy i sam zaczniesz sobie wybierać kierunek co chcesz robić i gdzie czujesz się dobrze.
@Czesterek: Nie bardzo. Odkąd zacząłem być prześladowany w dzieciństwie, już nigdy potem przez lata aż do dzisiaj nie wiedziałem co w takiej nowej osobie mam robić, jaki mam mieć pomysł na siebie. Tylko stan apatii i wieczne nerwy żeby funkcjonować w społeczeństwie. Nie czuję się sobą. Stało się to na to też wcześnie że nie za bardzo wytworzyło się tam cokolwiek na czym można by budować dzisiaj.