Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #blackpill

NIERUCHOMOŚCIOWY BLACKPILL:
1. Murapol nie upadnie, z prospektu pod IPO (ostatnich pełnych danych finansowych) nic takiego nie wynikało
2. nawet jakby upadł to nic by to nie zmieniło
3. żadnego portalu z cenami transakcyjnymi LIVE nie będzie, daliście się nabrać Budzie jak dzieci
4. to że typki z "Flip na Pierwotnym" wyglądają na reklamie jak pośrednicy z "The Big Short" to nic nie znaczy
5. lokaty na 10% nie istnieją. nigdy zresztą nie istniały. od lokaty płacisz 19% podatku belki i nigdy nie było lokat o oprocentowaniu 10% bez limitu kwotowego (limit kwotowy 50k to nie lokata, to żart)
6. prezes małego lokalnego banku z którym osobiście negocjowałeś lokatę na 12% nie istnieje
7. nigdy nie kupisz nieruchomości w takiej cenie jak w momencie kiedy zacząłeś wstrzymywać się z zakupem, licząc na spadek cen
8. kurnik nie performuje gorzej niż lokata, na lokacie masz ROI max. 6,5%. nawet jeśli kurnik ma mniejsze ROI z wynajmu to w połączeniu ze wzrostem wartości nie dało się wyjść na nim gorzej niż na najlepszej lokacie
9. lokaty/konta na 6,5% lada moment będą oprocentowane na 3-5%, inflacja pozostanie 10%+
10. Waldemar Buda #!$%@?ł rynek nieruchomości i nie poniósł za to żadnej odpowiedzialności
affairz - #nieruchomosci #blackpill

NIERUCHOMOŚCIOWY BLACKPILL:
1. Murapol nie upadn...

źródło: blackpill

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@affairz: czy jesteś w stanie wziąć odpowiedzialność i z pełną świadomością zapewnić, że dowolna , wskazana przez Ciebie nieruchomość na rynku (np. Planty Racławickie, #pdk) da w kolejnych trzech latach lepszy zwrot niż obligacje skarbowe COI lub chociaż TOS? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo taka wiara w dalsze wzrosty bije z tego komentarza, a ja śmiem to podważać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@affairz: 8. A co jeśli kupisz w miejscu, gdzie w długim terminie wartość nieruchomości spadnie do 0? Przypominam, że w niektórych krajach UE takie miejsca są i Polska pod tym względem nie będzie wyjątkowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 8
@affairz
11. Przewidywania i analizy długoterminowe nie mają absolutnie żadnego sensu, bo rząd dekretem może zorganizować dopłaty do rat kredytobiorców albo zahamować popyt na kredyty.
12. Nieruchomości nie będą rosły w nieskończoność i tak jak inne formy lokowania kapitału, nie dają "pewnego" zysku.
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: moze z budowa domu jest lepiej, ale ten kto nie kupil mieszkania w czasie covid i post covid, nie mogl wyjsc na tym dobrze. Przeciez miales lepsza oferte, niziutkie stoopki, ceny byly duzo nizej, mogles sie zalapac na wakajki etc. Nie wiem jak trzeba to liczyc zeby uznac ze kto czekal, ten wygral xD

Ps
i jeszcze wyjebista presja na wzrost plac przez inflacje od tamtego czasu
  • Odpowiedz
@Kutafonix215: Pomiedzy 10-99%*
Zalezy od regionu, sytuacji na Ukrainie, i tego jak bardzo kryzys sie rozleje w pl. To ze spadki beda, to jestem gotow sie zalozyc - i zakladam sie z rynkiem calym swoim majatkiem. Nie wiem jak beda glebokie.
  • Odpowiedz
@Kutafonix215: nie, jakiś spadek już z pewnością nastąpi do tego czasu. Skoncza sie srodki z beki i ja juz bede mial dom, wiec wtedy napewno bedzie zwala bo mam taki dar ladowania sie zawsze w niemal najgorszym momencie xD a w miedzyczasie wystawie swoj dom po zakonczeniu budowy za jakis absurdalny hajs, 2-3miliony zlotych. Koszt inwestycji bedzie w granicach miliona, wiec jak sie jakis frajer trafi to go wykorzystam xD zaczne
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: przynajmniej 10pro mowisz. Trzymam za slowo. No to sledzimy topke miast i zakladamy sie o ksiazeca korone tagowego łosia, krolewska ma niestety nieodbieralnie mick

Ps
10pro to za malo zeby powiedziec ze kto nie kupil w covidach, to wygral
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: nadal bardziej sie oplacalo kupic w covidzie, not even close. To cene musialbys miec z 25proc nizsza zeby wyjsc na 0 wliczajac wakajki i koszt wynajmu. Jak kupowales na poczatku 2020 to w ogole nie wiem co by sie musialo #!$%@? zeby zblizyc sie do tamtych poziomow fuchy wzgledem dzis
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: Jako poszukujący w ostatnim czasie mieszkania do zakupu przejrzałem artykuły z ostatniego tygodnia z wypowiedziami deweloperów i ich ekspertów.

W sumie:
- w 14 artykułach deweloperzy mówią, że ceny nie spadną lub będą stały w miejscu
- w 3 artykułach spodziewają się niewielkiej korekty
- w 1 artykule przewidują kryzys

Nawet przed koronawirusem, w najlepszym momencie tego roku, nie było takiej zgody wśród deweloperów, że ceny nie spadną. Powyższe oznacza
  • Odpowiedz
@Kutafonix215: dla niektórych #!$%@?ęcie to będzie spadek z 800k na 600 za klatkę gdzie 600 to już było w uj za wysoko i po korekcie przed bk2 procent. Jak pisałem że skoro singiel będzie mieć możliwość kupna za 700 a para za 800 przy tym kredycie i będą dwie ceny za mieszkania to byłem opluwany przez mainstream tagowy
  • Odpowiedz