Wpis z mikrobloga

Chłopaki pomóżcie z tym guwnem bo wydupce to za chwilę przez okno.
Chciałem se ulepszyć mojego arcygrata i zmieniłem zasilacz, ramy i kartę. Jak odpalam to się wszystko kręci i #!$%@?. Nawet nie ma pikniecia RAM. Próbowałem bez karty, z jedną kością, a jak przypnę to co jest na czerwono zaznaczone, to nie odpala się w ogóle. Wszystko działało wcześniej, dopóki się nie zacząłem bawić na zamienianie xd Więc proces i płyty działały na pewno.
Wiem że brudny, później się tym zajmie, całe łóżko zawalone tymi rupieciami xD
#komputery #pytanie #pcmasterrace
Pobierz wfyokyga - Chłopaki pomóżcie z tym guwnem bo wydupce to za chwilę przez okno.
Chciałe...
źródło: temp_file2522800077512051082
  • 18
@wfyokyga: napisz dokładnie jakie części masz w kompie, bo ta płyta główna (chyba ta) to nie jest pierwsza lepsza, np. obsługuje ddr2 i ddr3 i np.:

*Kontroler pamięci jest zintegrowany z procesorem.

Procesory AM2 i AM2+ mogą obsługiwać tylko pamięć DDR2.

Procesory AM3 mogą obsługiwać pamięci DDR2 i DDR3 (nie jednocześnie).

Procesory AM3+ moga obsługiwać wyłącznie pamięć DDR3.


Ja pierwsze skupiłbym się czy wszystko jest prawidłowo wpięte (dociśnięte) i na
@wfyokyga: A zworki w tych dyskach jak ustawione? Jeden master drugi slave? To jakiś trup na IDE jeszcze z tego co widzę. Sprawdź zworki czy masz w obu dyskach ustawione jak trzeba(jeden master drugi slave), sprawdź taśmy czy nie są skręcone(wtedy może nie wykryć dysku). Oba mają zasilanie podpięte i taśmy(na zdjęciu taśmy nie ma wcale xD). Chłodzenie procka podpięte prawidłowo, pasta zmieniona? Ustawienia Bios zresetowane? RAM włożony w odpowiednie sloty?
@wfyokyga: Witam serdecznie.
Pierwsze zdjęcie i zaznaczona wtyczka na płycie głównej - to jest zasilanie EPS - 4 pinowa wtyczka zasilania procesora i to jest jedna z dwóch wtyczek wymaganych do zasilania płyty głównej.

Jeszcze jest wtyczka ATX 24 pin - ale tę widzę podłączyłeś tam w górnym prawym rogu - czy tam lewym patrząc z perspektywy zdjęcia.

Są to dwie priorytetowe wtyczki - pozostałe to są peryferia i nie konieczne
Pobierz maniek50005 - @wfyokyga: Witam serdecznie.
Pierwsze zdjęcie i zaznaczona wtyczka na p...
źródło: image