Wpis z mikrobloga

Mireczki, weźcie mi powiedzcie co w kontekście pracy w budżetówce oznacza "Znajomość przepisów prawa podatkowego materialnego i proceduralnego". Widzę to często w ogłoszeniach do różnych urzędów i zastanawiam się co to w sumie oznacza, co trzeba wiedzieć itd. Chętnie się douczę, ale nawet nie wiem czego konkretnie i w jakim zakresie. To są stanowiska typu młodszy referent, gdzie poza tym wymagają tylko obsługi komputera i wykształcenia średniego. Z reguły jednym z etapów rekrutacji jest test wiedzy, czy znajdę gdzieś w necie przykładowe takie testy, żeby się przygotować?

#praca #pracbaza #pytanie #urzadskarbowy #rozmowakwalifikacyjna #budzetowka #prawo
  • 6
@Matylda_Megara: ok tylko w sumie nawet nie wiedziałabym jak się do tego przygotować, bo prawo podatkowe to chyba temat rzeka? Z jakich źródeł korzystać? Czy to w ogóle jest do ogarnięcia przez osobę, która nigdy nie studiowała nic związanego z prawem?
@lexico: teraz to za 3600 nawet znajomi i rodzina nie chce do budżetówki
@Patrycja89 ogólnie to testów nie znajdziesz bo to pani Basia z Halinką często układają pod konkretny wydział do którego jest nabór. Zależ gdzie się przyjmujesz to musisz się orientować w danych tematach np. KPA, zamówienia publiczne, ustawy podatkowe czy inne regulacje prawne którymi zajmuje się dany wydział
@Patrycja89:

Mireczki, weźcie mi powiedzcie co w kontekście pracy w budżetówce oznacza "Znajomość przepisów prawa podatkowego materialnego i proceduralnego".

To samo, co we wszystkich innych kontekstach :)

Prawo materialne = młotek.
Prawo proceduralne = instrukcja obsługi młotka.

Prawo materialne = np. Ordynacja podatkowa ("za X ustala się stawkę podatku Y").
Prawo proceduralne = np. KPA ("w przypadku złożenia wniosku określonego w ust. 1, organ administracji ma 30 dni