Wpis z mikrobloga

Takie pytanie mam działkę 998m2 (geoportal mówi, że ma 1000m2) i właśnie kończę stawiać na niej dom (budynek już stoi trwa wykańczanie wewnątrz 133m2 powierzchni zabudowy). Chciałbym postawić na tej działce drugi budynek najlepiej tak koło 40-50m2 zabudowy dla teściowej chciałbym to zrobić jak najprościej i najtaniej i teraz pytanie czy podejdzie to pod te domy do 70m czy trzeba by robić normalne pozwolenie budowlane?

#budownictwo #budujzwykopem #budowadomu
  • 22
  • Odpowiedz
40-50m2 zabudowy dla teściowej chciałbym to zrobić jak najprościej i najtaniej


@lobo: Mamusi żałujesz??? Sobie to pałace, a teściowej barachło? Wstydu nie masz... :-( Urodziła, wychowała Ci żonę, dała to co najcenniejsze dla Ciebie, a teraz na starość chcesz jej wybudować kurnik?
  • Odpowiedz
powinien zarezerwować jej miejsce na cmentarzu


@lexico: teściowo, zarezerwowane! Tylko niech mamusia się szybko uwija, bo ta rezerwacja jest ino tydzień ważna.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Djelon: Szczerze to jeden pies :) Zrobiłbym budynek 35m2, ale jak się da solidne ocieplenie to w środku jednak nieco za mało miejsca aby starsza kobieta mogła sobie wygodnie mieszkać

@robertx Niby jakie przepisy nie pozwalają? Mógłbym zrobić budynek 35m2, ale nieco za mało miejsca z dobrym ociepleniem, a jednak nie chcę się bawić w dodatkowe koszty ze standardowym pozwoleniem budowlanym (kierownik/projekt/adaptacja/itp.)

@msr99 Kwestia, że wolę domek, sam będę sporo robił
  • Odpowiedz
@msr99 Kwestia, że wolę domek, sam będę sporo robił przy jego stawianiu, a za te 10-15 lat przerobi się go na warsztat albo da pod wynajem.


@lobo: tak samo jak kontener..
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@msr99: ie chcę kontenera wyglądają moim zdaniem komicznie, a po drugie nie są wcale takie opłacalne. Więcej z nimi zachodu niż to jest warte.
  • Odpowiedz
@lobo: postaw to na kołach i dorob dyszel. Jak cię wkur... zdenerwuje to łatwo będzie można zrobić przeprowadzkę, a jak sąsiad zakapuje to powiesz że to ruchoma przyczepa
  • Odpowiedz
Zrobiłbym budynek 35m2


@lobo: widocznie nie wiesz że teraz takie można robić do 70m2, bez kompletnie żadnych formalności poza zgłoszeniem. Jedyny warunek to rozpiętość do 6m
  • Odpowiedz