Wpis z mikrobloga

Pytania mam z dwóch działów:

#prawo #poczta #pieniadze

Mirki jak w sposób nie-bankowy przekazać pieniądze na odległość?

Czy poczta jakos wykryje gotówke w poleconym?

Czy przekaz pocztowy jest równie niebezpieczny (ze względu na skarbówkę) jak przelewy?

Odpada mi kręcenie tytułami przelewów, bo chodzi o przekaz od klientów. Jeszcze jakoś mogę wyjaśnić wkładanie kasy w kopertę i poleconym...

Drugi:

#podatki #ekonomia #korepetycje

Jak się powinienem rozliczać ze zdalnych korepetycji (w razie, gdy jednak będzie iść przelewami)? Jak sobie z tym poradzić podczas wypełniania PIT-u?

#pytanie #pomuszcie
  • 17
  • Odpowiedz
@tmsz: Nom, jw.

Konkretnie, chodzi o korki. I być może da się znaleźć kogoś na moje miejsce, jeśli będę za dużo wymagał, szczególnie, że chodzi o korki zdalne i lokalizacja nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz
Kwota zwolniona od podatku to 3800. Nie znam sie na tym, ale ja bym to rozumial tak, ze nawet jak zarabiasz mniej niz ten prog to powinienes to gdzies zaznaczyc - ale nie zaplacisz podatku. Jak moi znajomi udzielaja korepetycji czy robia jakies drobne prace to nie robia o to takiej spiny. Nie sadze, zeby ktos sie zainteresowal Toba nawet jak w miesiacu odnotujesz kilka przelewow na 100-150 zl. Ale ja tylko
  • Odpowiedz
Czy poczta jakos wykryje gotówke w poleconym?


Tak. Pieniądze wysyłane listownie podlegają konfiskacie.

Czy przekaz pocztowy jest równie niebezpieczny (ze względu na skarbówkę) jak przelewy?


Tak

@Poszukiwacz_: jeśli nie bitcoin - to pozostaje Ci Western Union albo Paypal/Moneybookers
  • Odpowiedz
Czy przekaz pocztowy jest równie niebezpieczny (ze względu na skarbówkę) jak przelewy?


@Poszukiwacz_: a skąd informacja, że przelew jest niebezpieczny? Skarbówka nie ma wglądu w operacje na koncie (chyba, że KS prowadzi czynności operacyjne)
  • Odpowiedz
Jeżeli nie robisz niczego co by skierowało na Ciebie uwagę skarbówki (jakieś duże zwroty podatku) to nie masz się specjalnie czym przejmować bo wszechmoc i wszechwiedza skarbówki jest mocno przereklamowana.
  • Odpowiedz