Wpis z mikrobloga

historia mało cię interesuje. Język polski też z tego co widać xD. Won do szkoły.


@Arthe: no tak bo nie jestem ksenofobem. Duzo czasu spedzam za granica gdzie polskie znaki diakrytyczne sa nieuzywane. NIe mam z tym problemu. Ale wielcy bolacy maja. Won do lasu bo do cywilizacji sie nie nadajesz.
@Arthe: No tak kolesjnym co definiuje idiotow jesst czepainie sie literowek. Dla debili nie jest wazny sens wypowiedzi (bo wiedza ze polegna) to czepiaja sie literowek. Owszem ze zdarza mi sie nie wcisnac jakies literki. Zdarza mi sie zamienic miejscami literki.

Dla ludzi iteligentnych to ni ma znaczenia bo przekaz jest zrozumialy. Debile sie czepiaja bo ie maja argumentow. Tak bylo, jest i bedzie. Nie mam z tym problemu.

BTW jak
@Kir91: Typie a pilsudzki przeprowadzajacy zamach stanu - dalej #!$%@? typie?

Zdrajca przeprowadzil zamach stanu, Zginelo prawie 200 cywili. to ja #!$%@?? Walnij sie w leb - najlepiej z rozbiegu w zelbet.

W tym kraj zdrajcow nazywa sie bohaterami. Zenada i nic wiecej typie.
MNie bardziej interesuje dlaczego koles ktory obalil zbrojnie legalna wladze (przy czym zginely niewinne osoby) zostal bohaterem.


@gorzki99: Ponieważ wybrał mniejsze zło w celu skonsolidowania polskiego społeczeństwa i władzy. Skoro zadajesz takie pytania, to zapewne nie wiesz jaka była kultura prawna i sejmowa w odrodzonej Polsce. Obecne kłótnie polityków są niczym wobec tego, co się działa w XX leciu międzywojennym, gdzie kultura prawna i konflikty interesów uniemożliwiały ustabilizowanie toru polityki polskiego
@Tatiagla: Czyli cel uswieca srodki. Jesli tylko nam sie wydaje ze trzeba to mozna dokonac puczu i zbrojnie przejac wladze. Super.

Oby tylko karakan tego nie czytal. Jakby sie udalo i straciby wladze moglby sobie pomyslec ze musi bronic polski przed zdrajcami.
A jakby mu sie jescze udalo to zostalby oglosony bohaterem. Niewazne ze ktos zginie.
@gorzki99: jestes osobą o kiepskim wykształceniu jesli porownujesz to co zrobił Piłsudski z tym co robi karakan. W Polsce nie bedziesz mial zadnego puczu gfyz Polska scena polityczna jest dojrzała w porównaniu do tych ludzi z XX lecia międzywojennego. Polskie wladze mimo mlodej demokracji wykorzystały okienko dziejowe i wyrwaly sie z wpływów rosyjskich co sprawilo ze mozemy byc bardzoej niezależni i decydować o sobie jednotorowo we wspolnym interesie. Wybory sa tego
@Tatiagla: Kiepskie wyksztalcenie? A kto tu nie lapie?

Domyslam sie ze karakan raczej puczu nie zrobi bo by nas europa zjadla. I raczej o tym wie.

Pokazalem tylko ze usprawiedliwiasz lamanie prawa i smierc niewinnych "dla wyzszego celu". A kto ocenia czy ten cel juz jest odpowiednio wielki? Dla jednego jakis cel bedzie, dla drugiego jeszcze nie. Kto ma racje? Po to mamy prawo zeby go przestrzegac. Tak mnie wyksztalcono. Moze
@gorzki99: pieprzysz jak potłuczony. Porownaj realia tamtych czasow do obecnych. Obiektywnie patrzac Piłsudski swoim ruchem skonsolidowal polskie spoleczenstwo co pozwolilo dokonac wiele reform ktore mialy wplynac na bezpieczeństwo mlodego panstwa polskiego, co bylo standardem uwzgledniajac to, se po rozpadzie państw zaborczych trend poszedl w powstawanie państw o stylu rządów dyktatorakim. Potrzebne to bylo do ustabilizowania sytuacji w nowej rzeczywistości.

Porownywanie tamtych czasow do obecnych i pieprzenie ze karakan dokona puczu i
To jest istotna roznica ktorej nie widzisz.


@Tatiagla: A Ty nie widzisz ze unikasz jak ognia odpowiedzi.

Caly czas usprawiedliwiasz nielegalne, zbrojne przejecie wladzy i smierc kilkuset niewinnych ludzi.

Gowno mnie obchodzi jakie byly czasy a jakie sa. Jakbys tak nie zauwazyl to Trump chcial zrobic to samo. Wiec to nie jest tak ze w tych czasach czegos takiego na pewno nie bedzie. I nie interesuje mnie czy w polsce, USA,
@gorzki99: nie usprawiedliwiam a stwierdzam fakt. Społeczeństwo daje legitymację na pewne działania i Piłsudski mial poparcie znacznej większości. Tego obecnie nikt nie powtórzy. Karakan moze co najwyżej possać. Trump za to ma teraz problemy natury prawnej i nie byl to zaden pucz w USA a protest niezadowolonych zwolenników Trumpa. Do puczu to duzo jeszcze tam brakowalo.
@Tatiagla: No to wreszcie zaczynam sie czegos dowiadywac.

Społeczeństwo daje legitymację na pewne działania


Troche mi to podpada pod anarchie. Spoleczenstwo ustala kiedy i jakie prawo mozna lamac.

A w usa to nie byl protest niezadowolonych zwolennikow bo Trump zachecal do uniewaznienia wynikow wyborow, twierdzil ze sa sfalszowane itp. Za to zreszta teraz ma zarzuty.
Spoleczenstwo ustala kiedy i jakie prawo mozna lamac.


@gorzki99: jezeli znaczna większość tak chce to tak. Tak miedzy innymi uchwalono konstytucje. W rosji tego nie ma. Piłsudski fostal legitymacje od społeczeństwa na swoje działanie. Bez tego nie moglby przejac wladzy. W koncu w demokracji to demos rzadzi.

Przede wszystkim w USA na kapitol poszedł margines, fanatycy. Zbyt mala sila przebicia dla akceptacji ich działań.
@Tatiagla: No wreszcie zaczynamy rozmawiac.

Czyli:
Spoleczenstwo ustala jakies zasady - tworzy prawo. Po czym ustala ze w tym danym przypadku to prawo mozna zlamac. Wybacz miras ale to nie do konca dobrze swiadczy o tym spoleczenstwie.

Ostatnio w Nigrze tez demos postanowil porzadzic.

Przede wszystkim w USA na kapitol poszedł margines, fanatycy. Zbyt mala sila przebicia dla akceptacji ich działań.


ALe poszedl tam dlatego ze Trumpowi sie wydawalo ze w