Wpis z mikrobloga

@pogop: Brakuje ostatniego elementu.
Ja w paincie nie za dobry jestem wiec jak mozesz to dodaj:
Pilsudzki zabijajacy demokratycznie wybranego preydenta (i te ponad 300 cial tych co polegly w tym puczu w tle byloby ok)

No bo przeciez nie chcesz byc manipulantem i hipokryta co nie?
  • Odpowiedz
@gorzki99: Piłsudski osobiście Jezusa krzyżował i wyprzedał polski majątek Żydom. Sam był Żydem i w '35 sfingował swoją śmierć, wyjechał do Stanów i zaczął finansować Hitlera.
  • Odpowiedz
@pogop #!$%@?. polecam poczytać o rozmowach Piłsudski - Dienekin na temat granic Polski i jej roli oraz jak te same rozmowy przebiegły z bolszewikami. To była wojna o wytyczenie naszej wschodniej granicy która Polska fartem wygrała.
  • Odpowiedz
  • 3
@gorzki99 O czym ty bredzisz, ignorancie? xD Bo jeżeli o Narutowiczu, to może zobacz sobie, jakie były ostatnie słowa Eligiusza Niewiadomskiego przed egzekucją xD
  • Odpowiedz
@Emes91: A co mnie interesuja slowa jakiegos szalenca? Znamy moze slowa kolesia co zabil prezydenta gdanska na scenie WOSP? Ano nie znamy bo niestety sie juz nie przeprowadza egzekucji.

Mnie interesuje przewrot majowy (prawie 400 ofiar z czego ponad 150 to cywile), mnie interesuje koles ktory do tego doprowadzil.
Cy wydal polecenie bezosrednio? Nie wiem. Czy byl odpowiedzialny za smierc narutowicza posrednio jako glowny polityk. Jeszcze jak.
Podobnie jak kaczor jest
  • Odpowiedz
  • 3
Pilsudzki zabijajacy demokratycznie wybranego preydenta (i te ponad 300 cial tych co polegly w tym puczu w tle byloby ok)


@gorzki99 Chyba nie rozumiesz kiedy zginął Narutowicz i z czyjej ręki. Bo przewrót majowy nie ma nic do tego.
Lub dopiero później sprawdziłeś, jak mirki wyżej Ci to wytknęły, i teraz próbujesz z tego jakoś kulawo wybrnąć.
  • Odpowiedz
@BenAli: Wybrnac - niewybrnac. Czy pilsudzki byl tym ktory jest odpowiedzialny za przewrot majowy?

Tak czy nie?

Przyznam ze historia mnie malo interesuje. Lubie fakty. Wiec pytam raz jeszcze - czy pilsudzki dokonal puczu na legalne wladze?

Jak wiadomo "historie pisza zwyciezcy". Wiec skoro wygral to jest bohaterem a co jakby przegral?

Wiec mamy tak: mozesz obalic legalna wladze pod warunkiem ze wygrales. Cel uswieca srodki. Jak zlamiesz prawo, bedziesz zdrajca
  • Odpowiedz
@BenAli: Napisalem juz ze sama historia mnie malo interesuje. MNie bardziej interesuje dlaczego koles ktory obalil zbrojnie legalna wladze (przy czym zginely niewinne osoby) zostal bohaterem.

Odpowiesz mi na to? Odpowiesz mi dlaczego w tym kraju przestepcy staja sie bohaterami? Bo im sie udalo?

Czyli co - wystarczy miec odpowiednie zaplecze i mozna zdradzic kraj - i tak sie bedzie bohaterem - no bo historie pisza zwyciezcy.
  • Odpowiedz
  • 1
@gorzki99 Ale o co Ty mnie pytasz, skoro ja odnosiłem się do czegoś innego. Przypisałeś blędnie zabójstwo Narutowicza, bo Ci się nałożyły dwa niezależne wydarzenia z dwudziestolecia i tyle. Koniec tematu z mojej strony.
  • Odpowiedz
Koniec tematu z mojej strony.


@BenAli: NIe dziwie CI sie. Ogolnie to pilsudzki to bohater ale jak wyhodzi ze tak nie do konca czysty to wszyscy nabieraja wody w usta.
Jakie spoleczenstwo tacy bohaterzy.
  • Odpowiedz