Wpis z mikrobloga

Różowa już ze 2 lata ma problem z bólem pleców. Ból obejmuje prawą stronę szyi do wyrostka barkowego i praktycznie cały obszar od obojczyka do łopatki.

Przez ten czas była chyba u 6-7 fizjoterapeutów - jedni ją głaskali, inni wgniatali w podłogę czy nawet robili akupunkture. Ale żaden nie pomagał na dłużej jak kilka dni nawet przy regularnych wizytach.

Ortopeda zlecił prześwietlenie odcinka szyjnego, przepisał środki przeciwbólowe i wysłał do neurologa. Neurolog nie widzi żadnych patologicznych zmian poza lekką dyskopatią, przepisał gabapentyne (ktora trochę pomaga) i wysyła do neurochirurga - na tym etapie obecnie jesteśmy.

Kompletnie nie wiem jak jej pomóc. Ból utrudnia jej normalne funkcjonowanie i uprzykrza życie. Czy może ktoś z tagu #mikrokoksy #silownia spotkał się z podobnym przypadkiem u siebie, podopiecznych czy u znajomych i mógłby rzucić jakaś sugestie gdzie znaleźć źródło tego problemu? Będę naprawdę wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę.
  • 16
  • 0
@Saprofit Praca biurowa, a poza tym 2x w tygodniu chodzi na zumbe i trochę śmiga na rowerku. Ogólnie to taki zrównoważony tryb życia. Nie siedzi cały czas na dupie, ale też nie rusza się niewiadomo ile. I tak, niektórzy zapisywali jej ćwiczenia. Wykonuje je, ale efekty są naprawdę znikome.

@Pan_Slon O i to już jest jakiś pomysł. Dzięki!
  • 0
@vostok Tez o tym myślałem. Na pewno to w jakimś stopniu nasila ból co sama zauważyła - jednak w tym czasie była kilka miesiący na bezrobociu i problem się utrzymywał.
@Pogostemon z moich doświadczeń. miałam podobne problemy i fizjo zalecił noszenie plecaka zamiast torebki, ewentualnie mała lekka. pozycja spania, zmiana pozycji i zmiana poduszki. wygodne buty i korekcja tego jak chodze. zastosowanie się do zaleconych ćwiczeń. Zalecenia działają, jeśli zdarzy mi się bardziej siedzacy czas to dodatkowo robię jogę fla kręgosłupa i jest ok. Ogólnie problem z bólami pleców miałam z 10 lat temu, na tyle mocny ze nie byłam w stanie
@Pogostemon: też mnie trochę dziwi, że nikt nie zlecił rezonansu. przy moich bólach pleców to było pierwsze badanie, by móc powiedzieć coś dalej.
myszka, częste trzymanie telefonu w ręku, torba na ramieniu czy zła poduszka mogą bardzo zaszkodzić - tutaj warto spróbować coś zmienić, bo nawet jeśli one nie są przyczyną problemu, to mogą go nasilać
@Pogostemon: niech dentysta prześwietli zęby, czasami jest tak że ząb nie boli ale coś się z nim zaczyna dziać, podrażnia nerw zębowy i bul promieniuje na głowę. Warto sprawdzić. Tylko nie wiem czy zwykłe przejrzenie przez dentystę wystarczy czy nie trzeba zrobić prześwietlenia pantomografem - niby dokładniejsze. Tylko bul od 2 lat coś nie pasuje
Przez ten czas była chyba u 6-7 fizjoterapeutó


@Pogostemon: Jeśli żaden nie zlecił badań obrazowych to każdy jest debilem a nie fizjoterapeutą. Rezonans odcinka szyjnego i po nitce do kłębka dojdzie się do przyczyny