Wpis z mikrobloga

588 178 + 83 + 137 = 588 398

Przy wycieczkach rowerowych jadę często w jedną stronę pociągiem i potem wracam na kołach zwiedzając nowe tereny. Tym razem zaplanowana trasa zakończyła się przedwcześnie na przyczepie ciężarówki przewożącej gruz, która nie zatrzymała się na stopie na przejeździe kolejowym... Fizycznie na szczęście nie ucierpiałem zbyt mocno, u innych było z tym gorzej, 7 osób łącznie w szpitalu, w tym jedną najciężej ranną odwieźli helikopterem. No i sporo osób lżej rannych, poobijanych bez potrzeby hospitalizacji.

Kierowca podobno się "zamyślił" i olał stopa. Maszynista z tego co mówili w ostatniej chwili wyskoczył z kabiny do tyłu do przedsionka. Co ciekawe akurat w tym przedsionku zaraz przy strefie zgniotu stały rowery... Jakimś cudem nic nie ucierpiały i wróciłem po wypadku te 83 km na rowerze do domu.
Zdjęcie ukradzione z internetu, bo fizycznie nie ucierpiałem, ale ucierpiał telefon. Akurat oglądałem film podczas jazdy i przy uderzeniu wystrzeliło mi gdzieś telefon na początek pociągu... ¯(ツ)/¯ Ekran zmarł.

Druga trasa to wycieczka z początku sierpnia. Start z Warszawy Zachodniej, żeby przy okazji obejrzeć rozbudowę tej stacji. Lubię żreć, więc nie ma co ukrywać, że jednym z głównych celów na początek trasy była wizyta w polecanej pączkarni XD (Pączkarnia z Tradycją na Grójeckiej, polecam, zajebiste były).

Dalej trochę terenów przy Okęciu, tor motocrossowy w Jankach, czy gmina Michałowice i dziwaczny hotel Venecia palace z rzeźbami i łukiem UE. Główny cel trasy, gmina Lesznowola. W samej miejscowości oprócz dworku za dużo ciekawego to nie było, więcej objechać można było w Mysiadle, tam duży teren po dawnych, słynnych szklarniach, kolejny dworek, czy park ze stawem. Powrót południowymi krańcami Warszawy i dalej Sulejówek itp.

#kwadraty
Max square: 57x57 (+3, +16)
Wypadek kolejowy w Dalanówku, gdzie akurat nigdy z rowerem jeszcze nie byłem, więc z pozytywów, to odhaczyłem nieplanowanie 3 kwadraty niedaleko miejsca zdarzenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
Max cluster: 5123
Total tiles: 12265

#rowerowyrownik #gravel #100km #kolej #kolejemazowieckie

Skrypt | Statystyki
SnikerS89 - 588 178 + 83 + 137 = 588 398

Przy wycieczkach rowerowych jadę często w j...

źródło: Wypadek kolejowy2

Pobierz
  • 23
Zdjęcie ukradzione z internetu, bo fizycznie nie ucierpiałem, ale ucierpiał telefon. Akurat oglądałem film podczas jazdy i przy uderzeniu wystrzeliło mi gdzieś telefon na początek pociągu... ¯(ツ)/¯ Ekran zmarł.


@SnikerS89: czy za uszkodzone mienie w takiej sytuacji nie powinieneś mieć zwrócone z OC sprawcy? Zgłaszałeś to może? (Rozumiem, że gra może być nie warta świeczki w tym przypadku, ale ciekaw jestem jak to się odbywa, jak komuś zepsuje się telefon wart
@SnikerS89: myślę, że powinno, ostatecznie straty na mieniu mogą być wysokie - trudno oczekiwać, że każdy machnie ręką :)
Jakbyś nie zapomniał to daj znać jak to się potoczyło ostatecznie, z góry dzięki :)
@SnikerS89 szynobus już pojechał do tłuszcza na cmentarzysko - pewnie posłuży jako dawca dla innych szynobusów.

Wątpię, żeby tak był zakaz tonażowy bo do tego przejazdu od strony siódemki przylegają czynna żwirownia a ta góra z drugiej strony to wysypisko śmieci - jak się zastanawiałeś co tak śmierdzi i dlaczego ktoś ogrodził betonowym płotem górę to już wiesz
@vlodek2532: Ze 2 razy jechałem już tą linią do Płońska i widziałem właśnie tą górkę śmieciową i żwirownie, nawet mój rowerowy eksplorator się włączył i już rozmyślałem, że trzeba będzie się tu kiedyś pokręcić z rowerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A 18t widać nawet na google mapsach, więc info wydaje się potwierdzać. Właśnie zaraz za wjazdem na wysypisko stoi znak.
@SnikerS89: jak najbardziej nalezy Ci sie odszkodowanie za zniszczone mienie.

Nawet jak pomagasz przy wypadku ktorego nie jestes strona mozesz zglosic roszczenie o np. zuzyta wlasna gasnice czy zniszczone ubrania w akcji ratunkowej.