Wpis z mikrobloga

Nie mogę pogodzić się z tym, że po raz kolejny ludzie ze wschodniej Polski i ściana wschodnia wybiorą nam (Wielkopolsce) pisowski rząd - jest duże prawdopodobieństwo że PiS wygra po raz 3. I mam gdzieś gadanie symetrystów - dla mnie KO to mniejsze zło niż PiS, zauważam jak wiele wad ma KO ale po prostu już nie umiem wytrzymać w pisowskiej Polsce i mam tego zwyczajnie dość.
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow
  • 57
@mr_brOz: pewnie siedzisz na etacie i albo masz srogie podwyżki / jesteś zamożny albo nie liczysz swoich pieniędzy. Mam w rodzinie osobę na JDG, z roku na rok jest coraz trudniej. Z jednej strony wieczne podwyżki wszystkich opłat i danin, z drugiej niekorzystne zmiany w prawie, z trzeciej zbyt częste zmiany tego prawa co generuje koszty na zapoznawanie się z nim i dostosowywanie do niego a z czwartej rozbuchana inflacja która
Łudzisz się, że jakakolwiek władza będzie zabierać mniej, biorąc pod uwagę, że koszty wszystkiego rosną?


@mr_brOz: Nie, nie łudzę się, że będą zabierać mniej.
Łudzę się, że to co zabierają nie będzie rozpieprzane na "pikniki 800+", wille od Czarnka, fundacje Bąkiewicza, domki drewniane, Izerę, szwalnie maseczek, strony internetowe o kotkach czy TVP.
Skala Pisowskiego marnotrawstwa i złodziejstwa przebiła sufit.
@Mavelleyn gdzie mieszkasz? generalnie jak nie mogłeś tutaj wytrzymać i się przeprowadziłeś za granicę to lepiej dla zdrowia nie zajmuj się polska polityka. wyjechałeś to używaj energii na swoje życie a nie tych którzy zostali w krsju
@Abaddon_Profanator: No i co z tego, że masz jakieś sondaże, skoro w praktyce, w takim wielkopolskim oraz w paru innych zachodnich województwach pis ze swoimi przystawkami nigdy, od początku swojego istnienia nie miał władzy na szczeblu samorządowym i jakoś dziwnie nie splajtowały te obszary, a wprost przeciwnie. To tak a'propos częstego pieprzenia pod tytułem "bo łoni na pewno nie pamiętajo jak to było źle i jak to Tuski, niemce jedne kradli
e po prostu już nie umiem wytrzymać w pisowskiej Polsce i


@Mavelleyn: a wiesz co jest najlepsze? że jeśli pis #!$%@? i ktoś zacznie uzdrawiać gospodarkę, to ludzie zaczną się buntować zę odbiera im się socjale i trzeba zaciskać pasa.
cyk następna kadencja znowu dobre pany z pis.
@Mavelleyn: beka z ciebie typie xD wszyscy ci oświeceni z wielkich zachodnich ośrodków miejskich są tacy sami jak ci ze ściany wschodniej - #!$%@?ć na drugą stronę ile wlezie. Brak mowy o jakimkolwiek dialogu, poszanowaniu. Jak wy chcecie tworzyć państwo jak ciągle jesteście skłóceni?
@Stulejman_Beznadziejny Nigdy nie pracowałem na etacie. Prowadzę działalność i to taką w której co parę lat trzeba dostosowywać się do nowych wymogów i przepisów. Wiem ile co kosztuje i wiem to, że względem poprzedniego roku mam w ręce praktycznie o połowę mniej kasy. I szczerze to odnośnie tego na co idą moje pieniądze z podatków jest mi wszystko jedno. Więc nie rozumiem jak można ekscytowac się tym kto jest u władzy, skoro
po raz kolejny ludzie ze wschodniej Polski i ściana wschodnia wybiorą nam (Wielkopolsce) pisowski rząd


@Mavelleyn: Szkoda, że nie podumałeś, bo może byś rozkminił, że ściana wschodnia jest bardzo słabo zaludniona w porównaniu z resztą kraju i ma najmniejszy wpływ na skład sejmu xD

województwo wielkopolskie - 40 posłów
województwo podlaskie - 14 posłów
@Mavelleyn

@Saeglopur: albo chociaż jakaś federacja - niech sobie sciana wschodnia będzie wielką Polską katolicką ale męczy mnie że ludzie z tamtego regionu generują nam tutaj większość problemów poprzez głosowanie na tych szkodników z PiSu


Moim zdaniem nie bez powodu tak się rozkładają głosy. Jako mieszkaniec województwa podlaskiego widzę choćby na przykładzie inwestycji w drogi - lata 2015-2022 to duży skok w jakości dróg w mojej okolicy, dużo większy niż 2008-2015.
@JedenRabinPowieTak: No to w Wielkopolsce itp drogi lata temu ale widocznie to idzie od zachodu z racji tego żeby jakoś kraj z europą skomunikować. Ale preferencje wyborcze są identyczne od dekad dosłownie, nim w ogóle o tych drogach czy wyborach była mowa.

Jeśli mówimy o rankingu z business insider, gdzie rzeczywiście Poznań jest najlepszym miastem do życia(z 16 miast) to brane były pod uwagę:

bezrobocie, wynagrodzenia, dostępność mieszkań i opieki lekarskiej,