Wpis z mikrobloga

Nie mogę pogodzić się z tym, że po raz kolejny ludzie ze wschodniej Polski i ściana wschodnia wybiorą nam (Wielkopolsce) pisowski rząd - jest duże prawdopodobieństwo że PiS wygra po raz 3. I mam gdzieś gadanie symetrystów - dla mnie KO to mniejsze zło niż PiS, zauważam jak wiele wad ma KO ale po prostu już nie umiem wytrzymać w pisowskiej Polsce i mam tego zwyczajnie dość.
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow
  • 57
@zjadlbymbanana: nie zamierzam wyjeżdżać z MOJEGO kraju tylko dlatego że ludzie o innej mentalności głosują na polityczne miernoty wykorzystujące naiwność tychze ludzi. Jestem u siebie. Po drugie - to PiS #!$%@? się w życie ogółu ludzi więc ciężko mieć gdzieś politykę. Po trzecie - tylko ignoranci nie interesują się polityką, podczas gdy politycy interesują się nimi.
@Mavelleyn: Pis wybiorą mohery, dziecioroby/alkoholicy/królowie życie, Janusze z koprem, p0dkarpacianie, górniki, narodowcy od Bosaka, Bąkiewicza i Winnickiego i generalnie wszyscy ci co zostali przekupieni socjalem, obietnicami i zwykłym konformizmem w stylu można się przyzwyczaić. Konformizm=fałśzywy centryzm=HIV
To są ludzie albo ofiary propagandy albo takie które nie znają się ekonomii albo takie które mają wszystko w dupie bo lepiej im się żyje za Pisu. Jeśli taka madka lub typowa Gocha 3zł wypluje
@Marktrel299: być może tak jest, warto zauważyć że mimo programów socjalnych które wprowadził PiS jakość życia ludzi w porównaniu np z 2015 rokiem nie poprawiła się jakoś znacząco, widziałem dane że zwiększyła się liczba osób żyjąca w ubóstwie, w kwestii emerytów to samo. PiS socjalem pomógł tylko doraźnie a w dłuższej perspektywie dobrobytu na socjalu zbudować nie można. Wiem też, że KO popiera te socjale i mnie to wkurza, ale gdyby
@Mavelleyn: Zauważyłem, że piszecie o tej polityce jakby nic innego dla was się nie liczyło. Czy skład ekipy na Wiejskiej jest tak istotny dla zwykłego człowieka? Na moim przykładzie. Politykę na każdym szczeblu mam gdzieś. Nie głosuję, nie interesuję się. Żyję normalnie i nie dostrzegam, by jakikolwiek rząd rzucał mi kłody pod nogi w jakiejkolwiek dziedzinie życia. Przez te wasze emocje w stosunku do polityki i polityków robicie tylko za wodę
według spisu powszechengo z 2015r. na ścianie wschodniej mieszkało 13,5 mln osób wliczając w to całe mazowieckie, więc to nie wschód wybiera nam PiS tylko bierność pozostałej częsci kraju.
tylko ignoranci nie interesują się polityką, podczas gdy politycy interesują się nimi

@Mavelleyn: Jeśli twoje interesowanie się polityką ma polegać na tym, że chodzisz #!$%@? i wylewasz swoje żale wszędzie dookoła, to żaden z tego pożytek dla ciebie.

Po drugie - to PiS #!$%@? się w życie ogółu ludzi więc ciężko mieć gdzieś politykę

Śmiem się nie zgodzić. Nie twierdzę że rządy PIS są spoko. Ale z doświadczenia wiem, że ludzie
:Jeżeli pis wygra trzeci raz to nie przez pis sam w sobie tylko przez konfederację


@niecodziennyszczon: xD tak, #!$%@?, PO jest tak zajebiste, że nie da się uwierzyć, że mogą przegrać. Zawsze trzeba jakiegoś winnego znaleźć! Ale spoko, Tusk jeszcze ma szansę zaproponować 1000+, dziadkowe, 3 dniowy dzień pracy i hawajską dla każdego. Wtedy może nawet ta wstretna Konfa nie przeszkodzi. ????
@yaah:
@Mavelleyn:

głosuj od 30 lat na te same mordy, dziw się że w kraju jest #!$%@?. xD


Mniej do wyboru od 30 lat te same mordy, bez żadnej alternatywy, dziw się że ludzie na nich głosują. xD
Idź do baru, w którym w menu są dwie pozycję schabowy i mielony, dziw się, że ludzie kupują schabowego albo mielonego. xD
Czy skład ekipy na Wiejskiej jest tak istotny dla zwykłego człowieka?


@mr_brOz:
Tak, bo ten skład ustala ile twoich ciężko zarobionych pieniędzy jest ci zabierane i na co wydawane.
Opodatkowanie w Polsce licząc z Vatem itp to ile? 50%
Nie wiem jak ciebie, ale dla mnie bardzo istotne jest ile i na co zabierane jest 50% mojej wypłaty, a więc 4 godziny pracy dziennie.
Bo bądźmy szczerzy - to nie jest tak że w tym kraju jest jakoś tragicznie i nie można tu wytrzymać.


@zjadlbymbanana: Nie no #!$%@?, jest wręcz zajebiście.
Opodatkowanie na poziomie 50% a ludzie zdychają, bo nie mogą dostać się do pieprzonego lekarza specjalisty.

zaznacz krzyżyk przy swojej ulubionej partii


Ulubione to mogą być lody w budce z lodami.
Partia ma być rozsądna i nie marnotrawić na potęgę moich ciężko zarobionych pieniędzy,
@Mavelleyn: oddać te dziury typu Podkarpacie / Podlasie Ukrainie / Białorusi i tyle. Korzyści z nich nie ma żadnych, to głosy stamtąd przechylają szalę na korzyść pis. No ale zacząć trzeba od wysokiej frekwencji w wyborach. Ona najbardziej pisowski beton rozpuszcza i zmniejsza jego siłę. W 2019 zaledwie nieco ponad 1/4 z ogółu uprawnionych do głosowania wystarczyła, żeby PiS wygrał. Wiadomo, 100% frekwencji jest nierealne, ale to ci co zostali wtedy
Pobierz FrasierCrane - @Mavelleyn: oddać te dziury typu Podkarpacie / Podlasie Ukrainie / Bia...
źródło: pis_pr_sejm2019-1-992x992
wybiorą nam (Wielkopolsce)


@Mavelleyn: Trochę śmieszne jest takie elitarne myślenie że w danym województwie nikt nie głosuje źle, wszyscy dobrze, a tymczasem średnia z ostatnich sondaży z Wielkopolski to 34% dla PO, 29% dla PiS i 12% dla Konfy, gdyby to była różnica jak Podkarpackim chociaż gdzie PiS ma 51% a PO 19% to bym nawet się zgodził z tym, ale jak prawie pół na pół jest w twoim oświeconym województwie