Wpis z mikrobloga

Nie mogę pogodzić się z tym, że po raz kolejny ludzie ze wschodniej Polski i ściana wschodnia wybiorą nam (Wielkopolsce) pisowski rząd - jest duże prawdopodobieństwo że PiS wygra po raz 3. I mam gdzieś gadanie symetrystów - dla mnie KO to mniejsze zło niż PiS, zauważam jak wiele wad ma KO ale po prostu już nie umiem wytrzymać w pisowskiej Polsce i mam tego zwyczajnie dość.
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow
  • 57
  • Odpowiedz
  • 424
@Mavelleyn: Dokładnie. Takiego zawłaszczania wszystkich sfer życia i arogancji władzy nie widziałem nigdy za PO. W zasadzie #!$%@? mnie obchodzą już kwestie gospodarcze, bo prawdziwych laickich libertarian nigdy nie będzie u władzy, a nawet w sejmie, a konfa ze swoimi światopoglądowymi i skrajnie konserwatywnymi odchyłami nie jest w żaden sposób atrakcyjna, bo nawet ich obiecanki niższych podatków i inne proste wolnościowe frazesy brzmią po prostu jak jakiś podejrzany koń trojański.
  • Odpowiedz
  • 32
@Saeglopur: albo chociaż jakaś federacja - niech sobie sciana wschodnia będzie wielką Polską katolicką ale męczy mnie że ludzie z tamtego regionu generują nam tutaj większość problemów poprzez głosowanie na tych szkodników z PiSu
  • Odpowiedz
  • 24
@korek_od_dupy: lewak xD a Poznań i jego mieszkańcy w mojej ocenie są lepsi od typowych mieszkańców ściany wschodniej. Politycznie jestem liberałem a nie lewicowcem, może jedynie mam lekkie odchylenie socjalne w niektórych kwestiach - głównie prawa pracownicze
  • Odpowiedz
@Mavelleyn:Jeżeli pis wygra trzeci raz to nie przez pis sam w sobie tylko przez konfederację, bo wiele wskazuje na to, że pisowcy mimo całej machiny propagandowej od miesięcy mielą w miejscu, i praktycznie nic co rzucają nie potrafi zaskoczyć, co powoduje że szamoczą się coraz bardziej i robiąc nerwowe ruchy mogą się jeszcze bardziej pogrążyć. Niestety ponieważ liczba kretynów w naturze musi się zgadzać pojawił się dla nich wentyl bezpieczeństwa w
  • Odpowiedz
w końcu tęczowy Poznań.


@korek_od_dupy: lepszy tęczowy poznań z prawie zerowym bezrobociem niż nieróbstwo ściany wschodniej. Gdzieś niedawno widziałem ranking, że Poznań to najlepsze miasto do życia w całej polsce. I wiesz dlaczego? Bo nie ma tu rozwydrzonej hołoty mongoloidalnej.
  • Odpowiedz
@Mavelleyn: Już było 100 razy, to nie jest tak że ściana wschodnia głosuje na PiS, tylko na wschodzie jest mniej dużych miast i miasteczek a więcej wsi, to wsie głosują na PiS i niezależnie czy to województwo Mazowieckie, Podlaskie czy Wielkopolskie w dużych miastach wygrywa opozycja, na wsiach PiS.
  • Odpowiedz
@Mavelleyn Czyli to znaczy że w tej Wielkopolsce jesteście głupsi niż mieszkańcy ściany wschodniej, skoro nie potraficie ich przegłosować ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Marktrel299: To było źle mówione, bo na wsi regionów zachodnich jest skokowo mniejsze poparcie dla pisu (mniej więcej po przekroczeniu granic dawnych zaborów), zaś choćby wspomniane woj. wielkopolski ma ma stosunkowo niski wskaźnik urbanizacji rozumiany jako udział mieszkańców miast w populacji, dużo niższy niż choćby sąsiednie dolnośląskie, co nie przeszkadza mieć niemal identycznego poparcia dla pisu, który nigdy nie wygrał tam z łączną opozycją (liczoną bez konfederołebków oczywisćie)¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Mavelleyn: pis albo peło i tak do za#ebania xd
Jak moja corka nabierze praw wyborczych to w 2048 tez bedziecie sie na wypoku klucili ze trzeba peło odsunac od wladzy a pis nie byl wcale taki zly xd
  • Odpowiedz
po prostu już nie umiem wytrzymać w pisowskiej Polsce i mam tego zwyczajnie dość.

@Mavelleyn: Skoro nie możesz wytrzymać, to albo stąd wyjedź, albo po prostu przestań zaprzątać sobie głowę polityką i zajmij się sobą. Po pierwsze, nie masz żadnej gwarancji, że ta partia którą ty wolisz będzie lepiej rządzić krajem. A po drugie i tak nie masz żadnego wpływu na to która partia wygra wybory. Więc poświęcanie na to emocji
  • Odpowiedz
  • 24
@yaah: a na kogo glosowac? Na konfederację która w mojej ocenie jest gorsza niż te "stare mordy"? To że jakaś morda jest nowa nie znaczy że jest lepsza niż te stare. Polityka w tym kraju to bagno więc po prostu głosuje na mniejsze zło. Wiadomo jak skończył antysystemowy Kukiz xD a tak jakby wygrało KO to przynajmniej byłby większy spokoj w aspekcie polityki zagranicznej, relacji z UE, nie byłoby budowania katotalibanu
  • Odpowiedz