Wpis z mikrobloga

Jedno z największych kłamstw, jakie sprzedano ludziom, a szczególnie kobietom, to że na przestrzeni wieków były bardziej ciemiężone od mężczyzn.


@BlackWolf666: też mnie to zawsze bawi, że w warunkach, gdy jeszcze lekko ponad 100 lat temu przytłaczająca część populacji żyła pod butem, ciężko tyrając na roli bez żadnych praw politycznych, teraz mówi się o tym jakim to przywilejem cieszyli się wtedy faceci i że teraz ich ogół powinien brać na kark
@Xefirex: Kwintesencja feminizmu i kobiecego postrzegania świata:
-w skrzywdzeniu kogoś nie ma nic złego, bo dla mnie to wygoda i mi nie przeszkadza,
-wymiana kogoś na lepszy model jest jak najbardziej w porządku, bo ostatecznym celem życia jest przyjemność,
I coś, co przejawia się u niemal każdej (a przynajmniej każdej o jakiej słyszałem) feministki, czy ogólnie kobiety:
-mężczyźni na szczycie piramidy społecznej/ekonomicznej/genetycznej kiedyś korzystali z patriarchatu, więc teraz zadaniem jest sprawić
@witajswiecie: To jest wręcz niesamowite, że wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, gdy jest to tak oczywiste. Może to głupota albo nieznajomość historii, albo są zwyczajnie zmanipulowani. Kobiety bardzo łatwo zmanipulować, bo są naiwne jak dzieci. Jednak mi się wydaje, że one po prostu robią to cynicznie, chcą w to wierzyć, bo to potężna rzecz, taka władza, być uprzywilejowaną ofiarą.
@Eteres: W ogóle to nie czaję tej chęci skrzywdzenia kogoś za krzywdy (już pomińmy, że to systemowe krzywdzenie kobiet jest dyskusyjne) popełnione przez ludzi z przeszłości, z którymi nie miało się nic wspólnego i żyli na długo, zanim się urodziłeś. Brzmi bardziej jak zwykła wymówka dla swojego sadyzmu...?