Wpis z mikrobloga

Witajcie, mireczki! Ostatnio szukam tańszego auta benzynowego + lpg (opcjonalnie) do 20k (max 25k), rozglądałem się za Alfą romeo giuliettą 1.4 120km, Fiatem Tipo 1.4 oraz Skodą Rapid 1.2 mpi. Co myślicie o tych autach, może znacie jakieś niezawodne modele w takim niskim przedziale cenowym?

#samochody #motoryzacja
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dwarg: 25k to jest budżet poniżej poziomu gruzu dla wymienionych modeli więc cię na nie nie stać.
Polecam raczej sięgnąć na niższą półkę / starsze auta gdzie 20k będzie środkiem zakresu cenowego, a 5k to sobie zostaw na ewentualny serwis albo dodanie LPG jeśli wszystko będzie ok z autem.
  • Odpowiedz
  • 0
@majk_emigrant: Trochę niechętnie chciałbym wydawać więcej niż 25k, ale jeśli na serio za taką kwotę nie można kupić dobrego ok. 10 letniego auta to już trochę patologia panuje w tym kraju.
  • Odpowiedz
@Dwarg: rzecz w tym, że galopująca inflacja zaburzyła nam postrzeganie wartości rzeczy. Patrzymy na te 20 tysięcy przez pryzmat tego jakie auto mogliśmy kupić za tą kwotę 4 lata temu. Ale dzisiejsze 20k to jest bardziej coś pokroju 12k sprzed 4 lat.

Myślę, że znajdziesz dobre auto w tym budżecie, ale będzie ono albo o klasę niżej albo parę lat starsze od wspomnianych modeli.
  • Odpowiedz
@Dwarg: mieć 25k. i rozważać wolnossącą benzynę 1.2 XD Daruj sobie takie silniki, po co się wkurzać na auto, że nie jedzie i dużo pali. Podstawa w samochodzie to jest silnik, to definiuje czy jesteśmy z autami zadowoleni czy nie, wolałbym całe rozpadające się auto z dobrym silnikiem który jedzie, niż stan igła ale z silnikiem który nie jedzie.
  • Odpowiedz
Ostatnio szukam tańszego auta benzynowego + lpg (opcjonalnie) do 20k (max 25k), rozglądałem się za Alfą romeo giuliettą 1.4 120km, Fiatem Tipo 1.4 oraz Skodą Rapid 1.2 mpi.


@Dwarg:

Skoda to dziadostwo, omijałbym szerokim łukiem. Giulietta i Tipo to dobre auta, ale nie w tym budżecie. Mając 20-25k na Twoim miejscu pomyślałbym nad Fiatem Bravo lub Punto Grande/Evo z tym właśnie silnikiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@kasztan00: jest sporo Giuliett w cenie 25-27k, mogą być do remontu? Zauważyłem, że w tej cenie najbardziej zadbane są modele z Niemiec (sprawdzałem też giełdę aut niemieckich), najsłabiej z polskimi egzemplarzami, które potrafią kosztować 32k.
  • Odpowiedz
@Dwarg:

Moga być zwyczajnie zmordowane i wymagać inwestycji np. w zawieszenie, rozrząd (multiair tani nie jest), mieć zniszczone wnętrze (dzieci, pies) itp. Wspomniane Bravo mechanicznie jst prawie 100% tym samym (Giulietta ma szerszą gamę silników), ale jest znacznie tańsze.

Oczywiście może się zdarzyć tania Giulietta w przyzwoitym stanie, ale jest to jednak spora szansa na trafienie miny. Trzeba by takie auto więc porzadnie wcześniej przetrzepać.
  • Odpowiedz
Trochę niechętnie chciałbym wydawać więcej niż 25k, ale jeśli na serio za taką kwotę nie można kupić dobrego ok. 10 letniego auta to już trochę patologia panuje w tym kraju.


@Dwarg: możesz kupić. Jakaś dacie, peugeota albo faktycznie fiata. Nie celuj w nic niemieckiego i włoskiego, bo to nie ten budżet.
  • Odpowiedz
Skoda to dziadostwo, omijałbym szerokim łukiem. Giulietta i Tipo to dobre auta, ale nie w tym budżecie.


@kasztan00: po prostu powiedz, że nie stać cie na utrzymanie skody i wybierasz Fiata XD
  • Odpowiedz
po prostu powiedz, że nie stać cie na utrzymanie skody i wybierasz Fiata XD


@GeDox:

Oczywiście. Nie stać mnie na kupowanie awaryjnego szajsu, który nie jedzie, jest twardy jak furmanka, pali jak smok i do tego wykonany jest w środku z jakiegoś gówna przypominającego zmielone kubki po jogurcie. Fiat Tipo jakościa wnętrza na kolana nie rzuca, ale przy Skodzie Rapid to wypada jak jakiś Bentley.
  • Odpowiedz
@kasztan00: ale mnie rozbawiłeś. Nie siedziałeś w Tipo i Rapidzie wychodzi na to. Jakość wnętrza Tipo możesz porównać co najwyżej do Dacii. A spalanie diesli jest porównywalne 4-6L.
  • Odpowiedz
@GeDox:

ale mnie rozbawiłeś. Nie siedziałeś w Tipo i Rapidzie wychodzi na to. Jakość wnętrza Tipo możesz porównać co najwyżej do Dacii.


Jakbyś miał kiedykolwiek do czynienia z tymi samochodami, a nie tylko zdjęcia w Internecie oglądał, tobyś wiedział, że pod względem jakości wnętrza jest między nimi przepaść na korzyść
  • Odpowiedz
@Dwarg: a moze interesuje Cię Fiat Bravo 2? Będę miał zaraz na sprzedaż za ok. 11k, bo zmieniam na nowe. Z 2009 roku, z LPG i uturbionym 1.4. Trzeba w niego będzie włożyć około 3,5 - 4,5k zł - do tej pory naprawiany przez mojego teścia.
  • Odpowiedz