Wpis z mikrobloga

Z takich ciekawostek dodam, że w USA wprowadzono w zeszłym roku właśnie program pomocy młodym, który sprawił, że we wszystkich lokalizacjach nieruchomości są już dużo tańsze, a niektóre miasta raportują nawet 30% przeceny.

Program polega na podniesieniu stóp procentowych ponad inflację i nie robieniu niczego innego.

Dodatkowym plusem jest to, że spada inflacja.

Trochę w dupie są deweloperzy, ale nikt się tam nimi nie przejmuje.

#nieruchomosci #usa #ekonomia #gospodarka #kredyt2procent #ciekawostki
  • 59
@wojciech_s problem nie jest taki śmieszny jak się wydaje, dzisiejszy system dąży do bardzo dużych dysproporcji w społeczeństwie. Bogaci są coraz bogatsi i ciągną od biednych a biedni nie mają kapitału zostają w biedzie.
Istnieją teraz takie korporacje że naprawdę ciężko już komukolwiek będzie się przebić, zostało jeszcze programowanie, tutaj z małym wkładałem idzie zrobić miliony.
Potem powstają rodziny co nie muszą nic robić bo od paru pokoleń mają kapitał.
wiem wiem
Trochę w dupie są deweloperzy, ale nikt się tam nimi nie przejmuje.


@mickpl: no nie wiem czy to dobrze bo czytałem na Wykopie że to system naczyń połączonych i jak się nie wesprze deweloperów i ceny spadną to pracę straci budowlanka, później transport i później wszystko umrze, każdy Lidl i każda Biedronka splajtuje bo ludziom zabraknie pieniędzy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡
@Nutaharion dokladnie takie podejscie maja w usa i beda bronic rynku.
Ceny nieruchomosci w usa poszly mocno w gore podczas lockdownow bo i material poszedl mocno w gore. Zwlaszcza drewno z ktorego glownie buduje sie w usa. Drewno sie kupuje w Kanadzie bo tam jest tansza robocizna. Ostatnio mielismy pozary w Kanadzie, ciekawe jak one odbija sie na cenach. Robocizna w usa tez bedzie szla w gore. Nie twierdze ze tylko ceny
@alahakbar no ale tak właśnie działa kapitalizm dąży do monopolu. Taka sytuacja ma też negatywny wpływ na rozwój, gdzie jednostki lepsze nie chcą ryzykować chodź mają pomysł, bo się boją że jak się nie uda to wszystko stracą. Dlatego też istnieje tyle programów wspomagających, żeby zachęcić do działania.
Temat jest złożony i ciekawy xD
bo USA doświadczyło już co to znaczy mieć niskie stopy i wpaść w kryzys, Polska jeszcze nie xD


@eskejper: PL też doświadczyła, tylko my mamy pamięć złotej rybki i nie wyciągamy wniosków
no ale tak właśnie działa kapitalizm dąży do monopolu


@fraciu: sronopolu

to wlasnie w europie jest najmniej miliarderow ktorzy sami zbudowali kapital a pieniedze trzeba odziedziczyc bo jest tu najwiecej ludzi ktorzy tak #!$%@? jak ty

a najwiecej w usa ludzi ktorzy sami zbudowali bogactwo

j, gdzie jednostki lepsze nie chcą ryzykować chodź mają pomysł, bo się boją że jak się nie uda to wszystko stracą


jest doladnie odwrtonie
to ludzie