Wpis z mikrobloga

Które słodziki wam najlepiej smakują?

Szukam czegoś do kawy z mlekiem, a tych słodzików jest tyle, że szkoda wszystkich kupować do testów.

#dieta #cukier #zdrowie #jedzenie #odchudzanie

Najlepszy słodzik to:

  • Erytrytol 37.1% (196)
  • Stewia 15.7% (83)
  • Ksylitol 15.5% (82)
  • Aspartam 18.6% (98)
  • Sukraloza 4.5% (24)
  • Maltitol 2.7% (14)
  • Acesulfam K 5.9% (31)

Oddanych głosów: 528

  • 27
  • Odpowiedz
@wisakoy: ja już dobrych kilka lat temu zacząłem pić kawę z mlekiem i 2 tabsami stewii. smak specyficzny, ale dużo lepszy niż inne słodziki, kwestia przestawienia się. Aspartam i resztę towarzystwa zachowuję dla coli zero ;)
  • Odpowiedz
@wisakoy: cyklaminian sodu i aspartam imo najlepsze do kawy. Do wszystkiego innego erytrytol.

Ale co do kawy, jak lubisz słodką to najbardziej polecam znaleźć dobrą, jasno paloną kawę, zrobić ją w dripperze z wodą 80-90°C i zalać spienionym mlekiem bez laktozy. Mleko bez laktozy jest samo w sobie słodkawe, jak kawa jest przyjemna i delikatna to szybko zapomnisz o cukrze.
  • Odpowiedz
@wisakoy: Ja do kawy używam sweetie gold, z tego co widzę to ma w składzie cyklaminiany, sacharyny. Dla mnie smakuje normalnie jak bym praktycznie słodził cukrem, z tym że się kawa tak nie klei. W sumie to jedyny słodzik, który mi smakuje. Reszta zawsze ma jakiś dziwny posmak. Polecam spróbować.
  • Odpowiedz
@wisakoy mleko bez laktozy. Ze słodzikami jest tak ze to nie tylko smak może przeszkadzać. Ja po ksylitolu lub erytytolu mam straszne gazy a jakbym zjadła kopiasta łyżeczkę to sraka murowana. Maltitol ujdzie ale tez mam po nim gazy. Po aspartamie nic mi nie jest ale jego trzeba używać malutko bo jest mocno słodki. Stawia daje specyficzny posmak który wg mnie psuje wszystko
  • Odpowiedz