Wpis z mikrobloga

Brutalny atak na Assay Group.
Cios wyprowadzony od wewnątrz:
https://youtu.be/86niP3-NOtE?t=739

12:20 - 13:29
"Przychodzili ludzie, którzy tam trzymali pieniądze i pomimo tego, że ja im mówiłem i pokazywałem listę ostrzeżeń publicznych KNF, oni dalej trzymali tam pieniądze. Ten mechanizm przekonywania klientów do wpłacania do różnych firm jest bardzo efektywny, ludzie są bardzo na to podatni, bo ktoś jest bardzo przekonywujący. Więc trzeba się wystrzegać takich ofert, które wydają się zbyt troszeczkę podejrzane, zbyt dobre, żeby były prawdziwe.
Jak ktoś daje 13 procent i zabezpieczenie w złocie i nie wiadomo co jeszcze, to powinna nam się zapalić czerwona lampka. Tego się powinniśmy wystrzegać."

Assay na liście ostrzeżeń KNF:
https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne?warningName=assay&warningTypeId=all

#assay #afera #finanse #gielda #inwestycje #startup #venturecapital #uokik #knf
  • 31
  • Odpowiedz
>Założycielami Grupy Assay są Łukasz Blichewicz, Iwo Rybacki i Paweł Kruszyński. Wcześniej pracowaliśmy w korporacjach na stanowiskach zarządczych.
to ile oni mieli lat jak byli na tych stanowiskach zarządczych? 25? Studiowali i zarządzali korporacjami jednoczesnie?()
  • Odpowiedz
  • 1
@aresius: Tak, tam też się dzieje. Ale nie czuję się zbyt kompetentny w temacie Aforti. Wiem, że nie płacą odsetek od wiosny, więc ludzie się zgadują na forach, żeby pisać pozew zbiorowy.
Od strony liczb, to jest porządnie ujemny kapitał własny, więc trudno będzie coś odzyskać. Tam jednak komplikuję sprawę trochę struktura holdingowa i nie wiem czy udałoby się zaspokoić wierzycieli z tego majątku.
Więc tak, jak napisałem wcześniej: brakuje mi
  • Odpowiedz
  • 2
to ile oni mieli lat jak byli na tych stanowiskach zarządczych?


@qarolq: W zarządzie mamy takie roczniki: 1989, 1987, 1988, 1992. Zatem w 2016 roku, gdy zaczynali z Assay, to mieli 27, 29, 28, 24 lata.
Te stanowiska zarządcze w korporacjach to jakaś hiperbola.
  • Odpowiedz
@virgola: Samo życie:

Jeśli zainwestujesz wystarczająco dużo, to za wszelką cenę będziesz bronił swojej inwestycji. Ktoś trafnie zauważył, że łatwiej człowieka oszukać, niż przekonać, że został oszukany. Bo wtedy on musi przyznać, że się mylił i że poświęcił pieniądze, czas czy zaangażowanie na marne. A później kaput!!!!
  • Odpowiedz
@virgola: skoro mowa o fachowcach i fachbaranach to... kolejnych dwóch Resources Managerów, Junior Analyst oraz Resources Manager Supervisor zmieniło miejsce pracy. Pani Supervisor uciekła do firmy rekrutacyjnej, może będzie pomagać eks-kolegom w szukaniu nowych wyzwań ;}
  • Odpowiedz