Wpis z mikrobloga

Brutalny atak na Assay Group.
Cios wyprowadzony od wewnątrz:
https://youtu.be/86niP3-NOtE?t=739

12:20 - 13:29
"Przychodzili ludzie, którzy tam trzymali pieniądze i pomimo tego, że ja im mówiłem i pokazywałem listę ostrzeżeń publicznych KNF, oni dalej trzymali tam pieniądze. Ten mechanizm przekonywania klientów do wpłacania do różnych firm jest bardzo efektywny, ludzie są bardzo na to podatni, bo ktoś jest bardzo przekonywujący. Więc trzeba się wystrzegać takich ofert, które wydają się zbyt troszeczkę podejrzane, zbyt dobre, żeby były prawdziwe.
Jak ktoś daje 13 procent i zabezpieczenie w złocie i nie wiadomo co jeszcze, to powinna nam się zapalić czerwona lampka. Tego się powinniśmy wystrzegać."

Assay na liście ostrzeżeń KNF:
https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne?warningName=assay&warningTypeId=all

#assay #afera #finanse #gielda #inwestycje #startup #venturecapital #uokik #knf
  • 31
  • Odpowiedz
@virgola: kolego a czemu Ty tak po tej firmie jedziesz? nie mówię ze nie wał, ale oszukali Cię? bo wałów w 2023 jest wiele a jedziesz po nich cały czas tylko
  • Odpowiedz
  • 5
@affairz: Nie oszukali mnie.
Assay jest wyjatkowy, bo jest jednocześnie w rejestrze zasi KNF i na liście ostrzeżeń KNF.
Nie ma drugiego takiego dziwnego przypadku.
I o nich wiem najwięcej.
  • Odpowiedz
@affairz: Aha, czyli jako jedna osoba ma prowadzić obserwację WSZYSTKICH podejrzanych firm bo przecież skupianie się tylko na jednej jest wybitnie podejrzane. Zastanów się może czasem co mówisz chłopie. Wykopek poświęca swój prywatny czas na research i aktualizowanie nas ws. tej potencjalnej afery a Ty jeszcze masz pretensje, że bierze na celownik za mało firm. Może w takim razie wspomóż go i sam weź na wokandę jakąś firmę a nie
  • Odpowiedz
@virgola:

Jak ktoś daje 13 procent i zabezpieczenie w złocie i nie wiadomo co jeszcze, to powinna nam się zapalić czerwona lampka. Tego się powinniśmy wystrzegać.


Moja mama kiedyś mi powiedziała, że chce w coś takiego zainwestować bo "rodzina męża Twojej kuzynki (lekarze) to zrobili więc to na pewno dobra inwestycja". Na szczęście wybiłem jej z głowy ten pomysł mówiąc, że jak tamta rodzinka utopi 50k PLN to niezbyt się
  • Odpowiedz
  • 3
@m3n3lli: Tak to jest. Trzeba być na baczności, bo nasze urzędy (KNF i UOKiK) niestety nie nadążają i są zbyt ślamazarne. Trzeba samemu analizować.
  • Odpowiedz