Wpis z mikrobloga

(Zwykli) Ukraińcy z ogromnym zrozumieniem i lekkim poparciem odebrali informację że polska przedłuży embargo na ukraińskie zboże...

Przykładowe komentarze..

"Pomoc nie powinna odbywać się ze szkodą dla ich interesów. Choć wydaje się to niesprawiedliwe, Ukraińcy nie są obywatelami Polski. Ochrona rolników w twoim kraju jest słuszna, powinna być na pierwszym miejscu w każdej trudnej sytuacji."

"Zanim obrazimy się na Polaków, zrozummy istotę problemu. Nie udaję eksperta, ale o ile mi wiadomo, problem polega na tym, że na Ukrainie uprawia się zboże złej jakości. Nie zapewnia się mąki i chleba, ceny spadają, co niweczy pracę rolników w Polsce.
W tym przypadku jestem całkowicie po stronie Polaków.
Pomyślcie też o tym, kto z reguły jest właścicielem przedsiębiorstw rolnych na Ukrainie.
Fakt, że Ukraina jest w tarapatach, nie daje jej prawa do tuszowania korupcji, grabieży i wciągania biznesu bezczelnych oligarchów w sferę stosunków międzynarodowych w warunkach upadku państwa".

"W takim przypadku Ukraina nie powinna eksportować taniego zboża, ale produkować spaghetti, chleb i ciastka. To wstyd być republiką bananową.."

ps. Te komentarze otrzymywały najwięcej plusów.

#ukraina #wojna #rosja #rolnictwo #polska #gospodarka
  • 9
@Kumpel19 brzmi jak typowe komentarze, sam często z ciekawości tłumaczę sobie w translatorze bo jestem ciekaw opinii i raczej większość wykazuje się zrozumieniem dla naszej perspektywy. Wiadomo są tacy którzy uważają że cały świat powinien całować ich w dupy, ale tak jak u nas ludzie są różni.