Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
mam 34 lata i mam wrazenie ze przegralem zycie bo nie poszedlem na #it

jestem inzynierem telekomunikacji, sieci itp.
takim ludziom placi sie 5-6 netto maksymalnie, podczas gdy 10 lat mlodsi ode mnie tyle dostaja w peirwszym roku....

co ja mam teraz zrobic, isc na studia od zera?

#pracait #praca #zarobki #pytanie #zalesie #kariera #pracbaza #gdansk



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 43
@Oskariat: no to mialem na mysli ze maja kilku pracownikow. jak zaczynasz sprzedawac czas pracy innnych osob to co w tym dziwnego ze mozna zarobic. tak to w kazdej branzy mozna zarobic.
ja pisze ze architekci za swoja prace zarabiaja marnie, a 6-7k to sufit dla 95% architektow.
@Oskariat: no powiem genialne powiedzenie, tylko ze ci dobrzy architekci to wlasnie 8-15 wyciagaja, a ile wyciaga dobry programista?

bo sredni to chyba wlasnie 8-15k zdalnie z domu. jest chyba roznica
@Oskariat: nie kazal i czuje ze popelnilem blad. dlatego chce sie przebranzowic. nie rozumiem po prostu czemu sie dziwisz.
jesli sufitem w polsce dla architekta jest 8k do maks 15k jak ci super idzie (poziom seniora) - i dojscie do tego zajmie mi jeszcze 4-5 lat
a dla programisty 15k to standard jak jest midem (czyli 4-5 lat), to czemu nie zmienic branzy?
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Marze o Twojej pensji XD Ja mieszkam w bardzo małym mieście (wiem, ze każdy powie abym się wyporowadził ale póki co nie mam na to pieniędzy) i najwyższa stawkę jako widziałem na pracuj.pl było właśnie za 6k netto.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował:
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Może się cię to trochę zmotywuje. Generalnie da się dobrze zarobić w telekomunikacji. Nie wiem gdzie siedzisz, ale ja miałem mniej więcej taką pensję po 3 - 4 latach w Orange (jeszcze w PTK Centertel) w Warszawie. Po pięciu latach i realnym spadku wartości pensji przeszedłem do dużego vendora, tam praca była trochę cięższa ale o wiele lepiej płatna. Pensja poszła w górę 1.5x - 2x. Po dwóch
14 miesięcy nauki na cały etat, często po nocach, na początek HTML+CSS+podstawy JS, czyli combo które będzie Ci towarzyszyć praktycznie w każdej pracy. Trochę poeksperymentowałem z Reactem i Vue - na tyle żeby być w stanie zrobić działający front do prostej aplikacji, bez szaleństw. Później próbowałem wpinać backend w aplikacje które zrobiłem wcześniej, dodawać nowe funkcjonalności, bazy danych. Uczyłem się node'a i bardziej zaawansowanych konceptów z JS'a. Robiłem międzyczasie strony dla znajomych