Wpis z mikrobloga

Ale ich #gospodarka potrzebuje rocznie 500 -700tys imigrantów rocznie a o Polsce mówi się że 300tys rocznie
do kogo mają mieć pretensje Niemcy i Polacy że dzieci się nie rodzą
a budować gospodarka i tak trzeba

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nowe-badanie-pokazuje-jak-wygladaja-realia-zycia-ekspatow-w-niemczech/372wbbs,79cfc278?utm_aureus=vvmo6fuiac%2Ca1001b72-1ccd-4f70-86aa-eee76e3dd57b

#polska #niemcy #emigracja #imigranci #ekonomia #uchodzcy #ciekawostki #pracbaza #gownowpis #pytanie #ciekawostki #pytanie #ankieta #francja #uk
Lukardio - Ale ich #gospodarka potrzebuje rocznie 500 -700tys imigrantów rocznie a o ...

źródło: 1

Pobierz

Czy popierasz opinie ekonomistów że DE potrzebuje 500-700tys emigrantów rocznie a PL - 300tys

  • tak 12.1% (13)
  • jeszcze jak (wrost gospdoarczy jest najważniejszy) 9.3% (10)
  • raczej tak (jednak tyle to za dużo) 9.3% (10)
  • raczej nie (emigracja tak ale jako dodatek) 7.5% (8)
  • nie 26.2% (28)
  • Zdecydowanie nie (generuje same konflikty) 27.1% (29)
  • Nie wiem / nie mam zdania 8.4% (9)

Oddanych głosów: 107

  • 8
  • Odpowiedz
@Lukardio: Pretensje możemy mieć do lewicowych szurów, którzy twierdzą że posiadanie dzieci przez białych obywateli Europy szkodzi klimatowi, ale nie widzą problemów w kobietach rodzących po 7-8 dzieci w Afryce. Mam nadzieje, że pomogłem.
  • Odpowiedz
@Lukardio: Nie, nie potrzebujemy. Potrzebujemy zwiększenia aktywności zawodowej Polaków, automatyzacji i zachęcania emerytów do aktywności zawodowej. Ściąganie migrantów to studnia bez dna, utkwienie w pułapce średniego dochodu i zahamowanie wzrostu bogactwa Polaków.

Socjal należy znacznie ograniczyć i zminimalizować ryzyko, że ktoś sobie będzie żył z zasiłków. Trzeba także odchudzić rozbudowaną administrację publiczną (po co nam na przykład Urzędy Pracy?).

Automatyzacja sprawia, że pracownik jest znacznie bardziej wydajny a w związku z
  • Odpowiedz
@Lukardio: No tak, imigranci generują wzrost gospodarczy. Tylko co z tego, skoro owoce tego wzrostu trafiają do trzech grup: januszy biznesu/korporacji, nierobów na socjalu i samych imigrantów, a pracujacy lokalsi są poszkodowani pod każdym względem, pogarsza się ich pozycja na rynku pracy, zamożność i standard życia. Przecież jeżeli "brakuje pracowników" to dla przeciętnego pracownika jest to świetna wiadomość. Gospodarka się od tego nie załamie, za to wartość pracownika na rynku pracy
  • Odpowiedz