Wpis z mikrobloga

Dziecku czasami jak trzeba pilnie coś zrobić puszczam bajki żeby skupiło się na czymś np. podczas jedzenia. No i przeczytałem że polecana jest bajka "Blue". Bo coś tam coś tam. No to odpalam i oglądam. Już pierwszy odcinek to bicie i upokarzanie taty bo miał wszy (bohaterowie to psy). Drugi to odtrącanie drugiego dziecka. Niech Disney i ta osoba co to poleca się palnie w zakuty łeb. Uważajcie co puszczacie dziecku. #dzieci
  • 86
  • Odpowiedz
Na szczęście sytuację ratuje bohaterska, niezastąpiona i jedyna w swoim rodzaju mama. Niby nic, niewinna bajka, a zobacz jak wpływa na obraz postrzegania ojca przez dziecko.


@Talaith: w Śwince Peppie nieporadny ojciec jest zły, ale już matka będąca kurą domową jest super? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
BTW. Jakie książeczki polecacie do czytania żeby nauczył się mówić.


@ElectroNICK: to nie od książek uczy się mówić. Musicie po prostu dużo z dzieckiem rozmawiać, mówić do niego. I powoli będzie się osłuchiwać, a w pewnym momencie zacznie najpierw nieporadnie, a czasem coraz lepiej, powtarzać słowa (bo budowa prostych zdań przychodzi później).
  • Odpowiedz
Świnka Peppa to przede wszystkim gówniana bajka ze względu na rozwój mowy, ona może go zablokować.


@ciemnienie: czemu?

Nie jestem fanem tej bajki, ale moje dzieciaki oglądały (już się znudziła), a mimo to oboje są mega rozgadani jak na swój wiek.
  • Odpowiedz
@ElectroNICK mógłbym dać plusa pod innym komentarzem, ale wolę to napisać, żeby było widoczne. Bluey to świetna bajka, najlepsza jaka można puścić dziecku. Jest zabawna, mądra i pouczającą. Wkurzające może w być w niej to, że ten ojciec jak tak super ojcem i tyle bawi się z dziećmi, że dzieciak który to ogląda będzie myślał, że tata ma zawsze czas na zabawę, a tak nie jest, ale to tyle z minusów.
  • Odpowiedz
@ElectroNICK: nie od dziś wiadomo, że disney to pralnia dziecięcych łbów. wiekszosc tego syfu jak netflix i inne typu disney wychowuja wam dzieci i ich swiatopogląd wiec radze uwazac co puszczacie i co wasze dziecko przeglada na telefonie chyba ze chcecie zeby wasze dziecko sie przerobilo z chlopca na dziewczynke
  • Odpowiedz