Wpis z mikrobloga

#discord
mirki pytanie mam, czy za akceptacjie zaproszenia znajomego oraz /lub czatowanie mozliwe jest zlapanie malware? dostalem jednego gifa, nie kliknalem w niego. zadnych linkow nie bylo. normalny czat.
komputer od tego czasu sam sie wylaczyl 2 razy(nigdy wczesniej tego nie zauwazymem) + raz dziwnie sie zachowywal (jakby byly przytrzymane klawisze, odpialem klawe i bylo to samo)
avast zainstalowalem i wykryl 1 malware error
raz jak sie zresetowal to wlacxyl sie chrome ze strana poczatkowa do gmaila, windows account i cos jeszcze. 2 z tych 3 nidgy noe wchodze
  • 3
@dzielny_tabaluga: Nie, nie jest(a przynajmniej tak samo nie jest, jak to, że ja tutaj tekstem cię zawirusuje), musiałbyś sobie jakiś plik od kogoś odpalić na PC, ogólnie malware niewiele znaczy, to ogólne określenie i kij wie co ci tam wykryło, ale jak dużo po necie chodzisz po różnych stronach to nawet jakieś ciasteczka w przeglądarce ci jako malware znajdzie, w 99% przypadków nie ma się czym przejmować.

Muli ci komp, to
@voldi tez mi sie wydaje nierealne, ale jakos tak razem to wystopilo ze nabralem podejrzen. ten reset z odpaleniem chroma i kilku kart sie nigdy nie zdazyl wczesniej, ja nawet chroma juz nie uzywam. dziwne to bylo. Pilnowalem zeby zadnego linka nie klikac bo sie spodziewalem wala.
@dzielny_tabaluga raczej nie da się w ten sposób złapać malware.
Wiadomo że zawsze istnieje bardzo mała szansa że discord/chromium mają jakieś exploity no ale jeżeli ktoś miałby dostęp do czegoś takiego to nie używałby tego na randomach z discorda bo moglby na tym więcej zarobić w inny sposób.

No ale skoro antywirus ci coś wykrywa to rób format. Bez sensu ryzykować