Aktywne Wpisy
cambiasso +433
bob-pager +262
Pisałem swoją grę w C++ przez 10 lat - taki Hotline Miami z multi. Dziś gram w nią z kumplami na Steamie, a mojego kodu użył Assassin's Creed i spółka produkująca drony. To wielki dzień dla mnie Mirki.
Zagrajcie - jest za darmo na Steamie. Jak się spodoba zostawcie reviewa i gwiazdkę na GitHubie dla zasięgów ( ͡º ͜ʖ͡º)
Napisałem to bez silnika, od zera. Wszystko
Zagrajcie - jest za darmo na Steamie. Jak się spodoba zostawcie reviewa i gwiazdkę na GitHubie dla zasięgów ( ͡º ͜ʖ͡º)
Napisałem to bez silnika, od zera. Wszystko
„Amerykańska księżna. Z Nowego Jorku do Siedlisk” Virgilii Sapiehy
(wyd. Ośrodek KARTA, Warszawa, 2019)
Tutaj (i za chwilę w komentarzach kolejne strony), wprowadzenia do kapitalnej książki Virgili Sapiechy, dekonstrującej polskie wyobrażenie nt naszej arystokracji, a co jeszcze ważniejsze teraz polskiego wyobrażenia na temat naszej obecności na tzw. kresach, w tym przypadku konkretnie terenie dzisiejszej Ukrainy. A rodzinnie, po „Ostatnim mazurze” Adnrew Tarnowskiego, jest to dla mnie kolejna cenna lektura. Fajne, naprawdę polecam. Trudno ją posądzać o jakieś zwiazki, ale w wielu fragmentach pisze to samo co mówiła propaganda PRL.
#ksiazki #prl #kresy #ukraina #polskiepany #kindle #ebook #ukraina #arystokracja #historia #biografie
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
No w każdym razie ...polski domek. Z najwyższej półki.
Chyba na Publio ta krótka rekomendacja Applebaum.
https://www.publio.pl/amerykanska-ksiezna-virgilia-sapieha,p186984.html
@Poludnik20: Burząc wyobrażenia tworzy nowe xD
Najlepsze są brednie o postępowych i niereligijnych Amerykanach AD 1940, roku w którym rasistowscy południowcy do spółki z populistami ze środkowego zachodu trzęsą Kongresem USA, a w kraju parę lat wcześniej zniesiono prohibicję. Nawet wśród elit z wybrzeża USA rasizm i antysemityzm są
A dalej, gdyby tak bylo jak piszesz, to byłoby super można by konflikt polsko–ukraiński przenieść do kategorii jedynie konfliktu klasowego.
Powinno być ''częściom'' oczywiście.
„W maju 2006 roku ukazała się w Wielkiej Brytanii książka Andrew Tarnowskiego „Ostatni mazur”, opisująca losy rodziny Tarnowskich ze strony dziadka autora od 1914 roku, aż po dzisiejsze czasy. Andrew Tarnowski nikogo nie wybiela ani nie usprawiedliwia na siłę. Dąży do przedstawienia prawdy, czasem gorzkiej i niewygodnej, o losach swoich arystokratycznych przodków.
xD
Z profitów błękitnej krwi już pewnie coraz mniej (chociaż ci którym udało się przejście z majątków wiejskich do dużych miast, to przynajmniej działki są do dojścia nadal. Ale to garstka z polskiego ziemiaństwa, plus ci ktorzy mieli coś w miastach przed rewolucją przemysłową, ale tych jest jeszcze mniej. Kilkanaście jurydyk w Warszawie i nieruchomośći na nich stojących. Budowali się w miastach już burżuje