Wpis z mikrobloga

Gdzie polecacie zrobić bikefitting i dlaczego tam? Próbowałem już wielu poprawek na własną rękę, ale zawsze naprawiając coś, psuje coś innego i aktualnie zmagam się z dużym bólem w obrębie szyi i drętwieniem lewej reki po dłuższej jeździe. Docelowo chciałbym spróbować sił w ultra, więc tym bardziej potrzebuje znaleźć komfort. Cena nie gra roli, najlepiej w okolicach północnej polski, ale jak macie jakiegoś "mistrza" bikefittingu to przejadę nawet na drugi koniec polski.

#rower #szosa #gravel #bikefitting #fizjoterapia
  • 9
@RymMajster: Wertykal, okolice Krakowa :]
A dlaczego tam? Tamtejszy Fitter zajmuje się tym od X lat, w porównaniu do niektórych fitterów którzy obrodzili w ostatnich sezonach dość mocno. Sprawdź na ich stronie kto się tam fituje to już będziesz mieć pojęcie :]
Korzystałem 5 lat temu i nowa pozycja odmieniła moją jazdę.
@RymMajster: ja polecę Veloart, Wawa lub Kraków. To był mój drugi fitting, bo raz robiłem w jakimś lokalnym i nie byłem zadowolony. Chociaż problemu z siedzeniem na trasach >10h nie wyeliminowałem, to cała reszta zdecydowanie na plus.
EDIT: doczytałem, że planujesz ultra - właśnie dlatego zdecydowałem się na fitting u nich, bo mają w swojej obsadzie ultrasa (Cukierski). Co prawda on fittingu nie robi, ale siedzi w temacie.
@RymMajster: Z południa Polski to (poza Veloartem i Wertykalem, których też polecam) jest jeszcze Jarek Dymek. Był chyba jednym z pierwszych ludzi w Polsce, którzy zajmowali się fittingiem, kilkanaście lat temu.
Swoje studio ma teraz w Osieczanach koło Myślenic, niedaleko zakopianki.