Wpis z mikrobloga

A więc ponawiam pytanie o program wyborczy KO i o to jak zostanie zaimplementowany, były już poprzednie wpisy z tym pytaniem a ostatni jest tutaj:

https://wykop.pl/wpis/72068239/chcialbym-ponowic-pytania-do-zwolennikow-ko-o-ich-

Tu chciałbym w szczególności spytać @aegispolis który ostatnio zapewniał mnie że taki program istnieje, nie stroniąc od dość prymitywnego języka, niestety jak to w stylu #neuropa. Niestety po tym jak się zorientował że ten program jest z 2019 nie mogę uzyskać od niego odpowiedzi mimo kilku prób ale może już udało mu się coś znaleźć.

Czy wreszcie się dowiem jaki plan na następną kadencję ma ta niepopulistyczna, rozsądna alternatywa do której przekonujecie?

#polityka #wybory #platformaobywatelska #tusk #pis #konfederacja #bekazlewactwa
  • 20
Czy wreszcie się dowiem jaki plan na następną kadencję ma ta niepopulistyczna, rozsądna alternatywa do której przekonujecie?


@Parmenides69: kto Cie przekonuje? Gdzie, kiedy?
Moja teoria jest taka, że jak ktoś uważa kreatury pokroju brauna czy karyny bosak za najlepszą opcję dla tego kraju to nie istnieją takie argumenty które by mogły go przekonać że jest inaczej.
@Parmenides69: Nie było jeszcze żadnej konwencji programowej. To czego możemy być pewni to przede wszystkim odpisiurzenie wymiaru sprawiedliwości, spełnienie wymogów do KPO, polityki zagranicznej (w skrócie Trójkąt Weimarski), utrzymanie świadczeń socjalnych.

I to jest i tak więcej niż ma Konfederacja, której program w ogóle nie obejmuje polityki zagranicznej, co jest K*REWSKO PODEJRZANE.
@Parmenides69: Program jest prosty.

Wykorzystywać wpływy w Europejskiej Partii Ludowej (sile rządzącej w UE) aby poprzez instytucje unijne atakować PiS. Kwestia tego, że uderzają też w Polskę jest pomijana, podobnie jak to, że instytucje UE już otwarcie łamią traktaty i naginają prawo tak mocno, że to jest groteskowe.

Po stronie Platformy Obywatelskiej nie ma żadnego innego planu na wygranie wyborów.

Jest też naiwna wiara w powrót do 2010 roku kiedy wystarczyło
Karyna Bosak skończyła prawo na najlepszym wydziale prawa w Polsce


@Towarzysz_Pawulon: poziom wykształcenia nie ma korelacji z byciem lub niebyciem kanalią. Zresztą, temu "wybornemu" wykształceniu konfiarzy zawsze warto się przyglądać uważnie, bo może się okazać że jak doktor memcele robili tytuły naukowe w katedrze u własnego taty.
@thorgoth no patrz, w odwotnej sytuacji to Bosakowi wypominają że niczego nie skończył

Ja wiem że wiele osób konfederacji wchodzi dzięki plecom rodziny, ale już bez przesady że prawniczka po UW jest jakimś głupkiem z ulicy

Że ci w ogóle nie wstyd robić z siebie błazna na temat Mentzena któty ma bardzo bogate osiągnięcia naukowe i jest świetnym przedsiębiorcą który doszedł do tego sam, gdzie sam pewnie onanizujesz się do Donalda który
@fervi: Mieliśmy i mamy ostatnie okruszki. Od 2028 roku będziemy dopłacać do UE.

Układ z Schengen i wspólny rynek, to nie są rzeczy związane z członkostwem w UE i uczestniczy w nich też np Norwegia, Szwajcaria i Wielka Brytania.

Stawiam tezę, że to Platforma Obywatelska stworzy ruchy antyunijne atakując swoich przeciwników politycznych i zakładając, że "przecież Polacy i tak będą chcieli UE więc możemy robić co chcemy". Nikt nie analizuje jak
Układ z Schengen i wspólny rynek, to nie są rzeczy związane z członkostwem w UE i uczestniczy w nich też np Norwegia, Szwajcaria i Wielka Brytania.


@Nostrian: Tylko Norwegia (podejrzewam, że Szwajcaria i WB też) muszą za to płacić siano. Muszą też implementować unijne dyrektywy, ale za to nie ma ich w UE, nie dostają hajsu z budżetu.

Czyli mają obowiązki członkowskie, ale nie mają przywilejów.
@fervi: Jak bym gadał ze ścianą.

My od 2028 roku będziemy więcej wpłacić Unii w składce członkowskiej niż dostawiali w zamian. Uczestnictwo w swobodnym przepływie towarów i usług jest objęte wymaganiami ale znacznie mniejszymi niż się sądzi.

Platforma obywatelska wykorzystuje instytucje Unijne do atakowania swoich przeciwników politycznych, kiedy skończą się pieniądze to zradykalizuje ogromną cześć polskich wyborców, to już się dzieje. Jeśli 30% społeczeństwa będzie mieć poczucie bycia atakowanymi na zlecenie
My od 2028 roku będziemy więcej wpłacić Unii w składce członkowskiej niż dostawiali w zamian. Uczestnictwo w swobodnym przepływie towarów i usług jest objęte wymaganiami ale znacznie mniejszymi niż się sądzi.


@Nostrian: Tylko dalej będziemy mieli przerąbane. Dlaczego jak jest tak wspaniale, to w EOG są 3 kraje, a nie większość.

Jeśli mamy pozostać w UE, to PO musi przestać napuszczać UE na Polskę.


@Nostrian: Nie wydaje mi się, by