Wpis z mikrobloga

W obwodzie tarnopolskim poborowy odmówił mobilizacji, bo „obawiał się o swoje życie i zdrowie”.

W lutym mężczyzna otrzymał wezwanie, przeszedł badania lekarskie, aw marcu miał stawić się do służby mobilizacyjnej. Jednak tego nie zrobił.

Poborowy zeznał, że uniknął poboru, bo odczuwał strach o swoje życie i zdrowie. Został za to skazany na 3 lata i 1 miesiąc pozbawienia wolności i zwolniony z odbywania kary z zachowaniem 1 roku okresu próby.

#ukraina #wojna #rosja #obowiazkowecwiczeniawojskowe
Pobierz
źródło: temp_file7951738546816115173
  • 70
@as100 Państwo ukraińskie po tej całej sytuacji chce wyciągać konsekwencje od tych, którzy nielegalnie wyjechali zagranicę. Jeżeli tak traktują własnych ludzi którzy nie chcieli narażać własnego życia w imię politycznych zachcianek, to nie ma powodu dla którego mieliby wracać na Ukrainę by walczyć o zmianę prawa. Zostaną u nas już raczej na stałe.
W dupie mam ich prawo. Ja się sprzeciwiam temu, żeby u nas tak nie było. Jak im się nie podoba, to sami niech się tym zajmą.


@as100: to skąd komentarz pod wpisem dotyczącym Ukrainy? Jak Ci się nie podoba u nas to droga wolna - inicjatywa ustawodawcza albo protest. Komentując sytuację na Ukrainie na portalu ze śmiesznymi obrazkami niczego w Polsce nie zmienisz. Na pewno nie coś tak podstawowego jak obowiązek
@as100: czy ty sugerujesz, że ktoś ci czegoś zabrania?

Ciekawe, że wspólnoty zwane państwami wymuszają na swoich obywatelach, czyli członkach tej wspólnoty obronę w razie krytycznego zagrożenia dla istnienia tegoż państwa. Masz jakiś pomysł dlaczego tak jest? W czyim szeroko pojętym interesie tak jest? Może opowiesz o jakimś lepszym rozwiązaniu, które pozwala zachować państwowość i suwerenność od wrogich sił? Może wszyscy mają złożyć broń i wyjechać, bo przecież wszyscy boją się
Sugeruję, że czepiasz się mnie tylko dlatego, że skomentowałem jakiś fakt, który wydarzył się w innym kraju, a nie w Polsce.
Państwa wymuszają na swoich obywatelach wiele idiotycznych rzeczy. Ta jest w pewnym sensie najgorsza, bo dotyczy bardzo prawdopodobnej utraty życia. Jest to najbardziej w interesie tych, którzy te prawa tworzą. Oni na wojnę nie idą. Ba, nawet ich rodziny nie pójdą. O lepszym rozwiązaniu wspomniałem w jednym z wcześniejszych wpisów, sprawdź
missioncritical: Ukraina nie jest żadnym suwerennym państwem. Szczególnie że tej nie przeszkadzało się bratać z ruskimibprzez cały ten czas, i dużo jest wśród Ukraińców ludzi pro-rosyjskich. Nie ma suwerennego państwa bez silnej gospodarki i z dobrym podejściem do własnych obywateli.
Rację masz, że trzeba robić manifestacje z tego powodu u nas w kraju, jeżeli rząd zdecyduje się włączyć pobór. Problem tylko w tym, że ludzie za bardzo myślą o sobie i nie
@Xing77: a czyli odmawiasz narodowi Ukraińskiemu prawa do samostanowienia. Dzięki, że się szybko ujawniłeś! Jak ruscy to samo będą mówić kiedyś o Polsce to pewnie też zaklaszczesz uszami, co nie? W końcu było u nas sporo prorosyjskich obywateli i przez 44 lata nie przeszkadzało nam bratanie się z ruskimi, co nie Wołodia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Twoje argumenty są głupie, bo po rusku uważasz, że państwo nie