Wpis z mikrobloga

W obwodzie tarnopolskim poborowy odmówił mobilizacji, bo „obawiał się o swoje życie i zdrowie”.

W lutym mężczyzna otrzymał wezwanie, przeszedł badania lekarskie, aw marcu miał stawić się do służby mobilizacyjnej. Jednak tego nie zrobił.

Poborowy zeznał, że uniknął poboru, bo odczuwał strach o swoje życie i zdrowie. Został za to skazany na 3 lata i 1 miesiąc pozbawienia wolności i zwolniony z odbywania kary z zachowaniem 1 roku okresu próby.

#ukraina #wojna #rosja #obowiazkowecwiczeniawojskowe
Kumpel19 - W obwodzie tarnopolskim poborowy odmówił mobilizacji, bo „obawiał się o sw...

źródło: temp_file7951738546816115173

Pobierz
  • 70
@Berkel_88: Ty chyba serio nie rozumiesz absurdu całej sytuacji, gdzie politycy właśnie wywierają szantaż emocjonalny na takich jak Ty po to, by go później wywierać na innych. Sami nie są gotowi bronić kraju, a decydują za innych, zwłaszcza nie czytając ustawy. Też nie dbają wystarczająco o wojsko zawodowe, odrzucają zdrowe jednostki i jeszcze mają czelność zaciągać cywili pod przymusem składania przysięgi na wierność państwu. To jest śmieszne i chore. Serio dziwię
@zimowyporanek: O, onuce już lecą. Zatem argumenty się skończyły. Mimo wszystko, odpowiem. Otóż ja mówię, że ludziom trzeba pozostawić wybór. Nie mówię, że trzeba bronić czy nie bronić kraju (uważam, że raczej trzeba, ale nie chcę nikomu tego narzucać). Każdy niech sam zdecyduje. Ma jedno życie i nie należy ono do polityków czy takich zimowychporanków, wbrew temu, co im się wydaje.
@Berkel_88: Każdy myśli. Oczywiście są wyjątki potwierdzające regułę. Myślę o sobie, swojej rodzinie i znajomych. Sorry, ale nie interesuje mnie jakiś Janusz z drugiego końca Polski, który często najchętniej by mnie rozstrzelał tylko za to, że nie popieram PiSu, PO albo jakiejś innej partii. Poza tym, nie jestem przeciwko służbie wojskowej. W jakiejś rozsądnej formie powinna być, ponieważ jak zauważyłeś, sąsiadów mamy jakich mamy. Ludzie powinni umieć bronić siebie i kraju.
missioncritical: Jak państwo sobie ustanowi prawo byś nie mógł wyjeżdżać za granicę lub zginął na śmierć za polityczne interesy, to też będziesz bronić polityków?
Nie wierzę, że można tak usprawiedliwiać takie pseudo-prawo.

@as100, @Kalosz667 To było do przewidzenia. Brakuje im argumentów, więc wyzywają każdego kto wyżej ceni swoje życie niż polityczne gierki od ruskich onuc. Trzeba się liczyć też z tym, że i politycy zaczną tak robić. A wszystko tylko po
@as100 nie stety to co opsiales to idea, tak nie ma w żadnym państwie, a nawer jeśli by tak bylo, to zawsze znajdzie sie inne panswto które to wykorzysta i napadnie, a w tedy to juz nie bedzie zadnefo prawa,
@Berkel_88: No niestety, ale powinno się dążyć do tego co jest lepsze. Niekoniecznie ludzie muszą nie chcieć bronić kraju. Jeśli byliby wychowywani w duchu patriotycznym, to mogłoby nie być z tym problemu. Prawdziwą wartość ma żołnierz, który chce walczyć, a nie ten, którego do tego zmusili.