Wpis z mikrobloga

W obwodzie tarnopolskim poborowy odmówił mobilizacji, bo „obawiał się o swoje życie i zdrowie”.

W lutym mężczyzna otrzymał wezwanie, przeszedł badania lekarskie, aw marcu miał stawić się do służby mobilizacyjnej. Jednak tego nie zrobił.

Poborowy zeznał, że uniknął poboru, bo odczuwał strach o swoje życie i zdrowie. Został za to skazany na 3 lata i 1 miesiąc pozbawienia wolności i zwolniony z odbywania kary z zachowaniem 1 roku okresu próby.

#ukraina #wojna #rosja #obowiazkowecwiczeniawojskowe
Kumpel19 - W obwodzie tarnopolskim poborowy odmówił mobilizacji, bo „obawiał się o sw...

źródło: temp_file7951738546816115173

Pobierz
  • 70
Puenta jest taka, że u nas znając życie będzie podobnie, a życie mężczyzny niewiele dla państwa znaczy.


@Xing77: oczywiście ze powinien być to dobrowolny pobór. jednak nie ma czegoś takiego że wszystko za darmo a jak cos to "ja siem bojem"
@zimowyporanek: Państwo to nie są obywatele. Naród to obywatele, a państwo to cały aparat polityczno-biurokratyczny który ustala prawa dla narodu.
Ale skoro wolisz być zakładnikiem państwa które bez Twojej zgody decyduje za Ciebie o Twoim życiu, to nie mamy o czym pisać.
Jak państwo sobie ubzdura byś oddał mu cały majątek to też nie będziesz protestować i powiesz, że trzeba?
państwo to cały aparat polityczno-biurokratyczny który ustala prawa dla narodu.


@Xing77: witam typowego ruska ( ͡° ͜ʖ ͡°) takie kocopoły to możesz dzieciom w przedszkolu żenić. głosujesz i masz. dostałeś darmowe wykształcenie, łazisz po chodniku i masz 1000 dopłat do wszystkiego. ale jak coś od siebie to płaczesz jak mała dziewczynka. Jeszcze raz powtarzam, nie nadajesz się do wojaczki? to idź odgruzowywać, nie masz siły na to?
@Aster1981:

Nie ma szans by starczylo wojska zawodowego i ochotnikow, szczegolnie gdy sa wieksze straty.


No to w pierwszej kolejności należy brać beneficjentów 500+ obojga płci.
Jako osoba płacąca na ten bajzel w podatkach, nie mam zamiaru tego bronić jeszcze krwią. Dodatkowo na komisji wojskowej jestem traktowany jak bydło bez żadnych praw. No to jak to jest odbieramy komuś prawa i chcemy by za te odebrane prawa walczył?

@zimowyporanek

głosujesz i
Norwegia ma służbę dla kobiet i też jest konserwatywna. Nikt nie może być zmuszanym do służby jeżeli nie czuje powołania z własnej woli. Tym bardziej że to politycy ustalają sobie takie prawo bez pytania o to kogokolwiek. Jest to praktyka znana z epok totalitarnych, i nic się pod tym względem nie zmieniło.
@as100: ty misiu wiesz coś o wojnie? czy tylko #!$%@? głupoty?

Królowa Elżbieta II podczas II wojny światowej

Brytyjska monarchini była jedną z osób z rodziny królewskiej, która podczas II wojny światowej nie chciała tylko bezczynnie stać z boku i się przyglądać. Elżbieta, wówczas jeszcze księżniczka, wstąpiła do utworzonej w 1938 roku Auxiliary Territorial Service. ATS było paramilitarną organizacją grupującą kobiety posiadające umiejętności, które w trakcie konfliktu zbrojnego mogły być przydatne.
zimowyporanek - @as100: ty misiu wiesz coś o wojnie? czy tylko #!$%@? głupoty?
Królow...

źródło: ksiezniczka-elzbieta-podczas-ii-wojny-swiatowej-10061945-626017-GALLERY_BIG

Pobierz
Tak, wiem. Po pierwsze, wyjątek potwierdzający regułę, po drugie, co mnie obchodzi UK. Żyję w Polsce. Już widzę, jak polscy politycy i ich rodziny zostają w kraju i idą na front, albo chociaż pomagają w czasie wojny. Żeby było jasne, od Rządu tego nie wymagam, bo rząd musi być. Natomiast cała reszta może iść, swoją drogą jakby zginęli, to ten kraj by odetchnął.
@zimowyporanek: Masz misję mówienia ludziom, co mają robić? Kto Ci dał prawo decydowania, jakie kto ma obowiązki? Chcesz, to broń kraju, nie mam nic przeciwko - mało tego, szanuję każdego, kto z własnej woli się na to decyduje. Ale innym pozostaw wybór. Nie jesteś właścicielem czyjegoś życia, tak samo zresztą, jak politycy, którzy najlepiej potrafią pi*****lić o obowiązkach innych.