Wpis z mikrobloga

Potencjalny poborowy z #ukraina próbował ocalić życie przed maszynką do mielenia mięsa zwanej #kontrofensywa lecz niestety dron go "złapał" na granicy z Mołdawią. Nie wiem czemu ukraińskie służby to publikują - chyba w ramach przestrogi dla innych przyszłych bohaterów Ukrainy.
#rosja #wojna #takaprawda #niepopularnaopinia

https://twitter.com/narrative_hole/status/1683140217631277056
  • 34
@mial85: 109. § 1. Żołnierz, który dopuszcza się dezercji, to jest w zamiarze dłuższego lub trwałego uchylenia się od służby wojskowej opuszcza swoją jednostkę lub miejsce służby albo poza nimi pozostaje, podlega karze więzienia do lat 5.
109. § 1. Żołnierz, który dopuszcza się dezercji, to jest w zamiarze dłuższego lub trwałego uchylenia się od służby wojskowej opuszcza swoją jednostkę lub miejsce służby albo poza nimi pozostaje, podlega karze więzienia do lat 5.


@Jimmybravo: art 1
paragraf 1 Nie osądzaj ludzi, zwłaszcza tych o których nic nie wiesz.
paragraf 2 Najważniejsze jest życie ludzkie, bez względu na rasę, narodowość czy religię.
paragraf 3 Należy to żyć w zgodzie
najważniejsze jest przetrwanie a nie te obsrane prawa które są pisane przez polityków dla polityków


@mial85: pewnie że tak. Jak zobaczę obok siebie w okopie jedną ze świń z wiejskiej to lecimy. Do tego czasu japa.

Jesteś obywatelem danego państwa to masz obowiązek go bronić za wszelka cenę. Ucieczka to jest brak honoru.


@Jimmybravo: za wszelką cenę to ja mogę bronić tylko osobistej wolności swojej i innych.
@mial85:
@killzone:

Słyszałeś o takim czymś jak paradoks więźnia:

Dwóch podejrzanych zostało zatrzymanych przez policję. Policja, nie mając wystarczających dowodów do postawienia zarzutów, rozdziela więźniów i przedstawia każdemu z nich tę samą ofertę: jeśli będzie zeznawać przeciwko drugiemu, a drugi będzie milczeć, to zeznający wyjdzie na wolność, a milczący dostanie dziesięcioletni wyrok. Jeśli obaj będą milczeć, obaj odsiedzą 6 miesięcy za inne przewinienia. Jeśli obaj będą zeznawać, obaj dostaną pięcioletnie
W tej sytuacji jak by walczyli wszyscy to prawdopodobieństwo śmierci jednostki będzie mniejsze niż jak by walczyła tylko połowa. Dezercja zwiększa szanse przeżycia jednostki ale zimniejsza szansę przeżycia reszty. Jeżeli on ma w pośladzie resztę społeczeństwa to reszta społeczeństwa też powinna mieć go w pośladzie. P.S. jak by nikt nie walczył to by całym światem rządziła Rosja i nie poniosła żadnych strat.


@karhu: ok, możesz mieć takie zdanie i chwała Ci
@killzone: dokładnie tym się różnimy od tych zwierząt ze stawiamy dobro jednostki ponad kolektyw, jeżeli ktoś ma myślenie kolektywne to jest paskudnym socjaluchem i totalitarnym zamordystą zresztą drugą sprawą jest fakt że takie myślenie zazwyczaj kończy się tym że tak jak w socjalizmie byli równi i równiejsi i tu widzimy to samo, masz walczyć i umierać za kolektyw… no chyba że jesteś politykiem, bogatym albo kobietką wtedy możesz se wybrać, jak
@fledge: widzisz i tu się różnimy, Ty byś chciał żebym wybrał najprostszą drogę, a ja nie, bo tak każdemu można powiedzieć jak się coś nie podoba to wyp… ale w życiu nie o to chodzi żeby wybierać najprostszą drogę tylko żeby coś zmienić, ja mam mentalność taką że jak mi coś nie pasuje to próbuję to zmienić i naprawić
dokładnie tym się różnimy od tych zwierząt ze stawiamy dobro jednostki ponad kolektyw, jeżeli ktoś ma myślenie kolektywne to jest paskudnym socjaluchem i totalitarnym zamordystą


@mial85: to prawda, ustroje totalitarne niszczą (z założenia) wszelkie anomalie (stojące w opozycji do założeń doktrynalnych) lub je w najlepszym przypadku marginalizują.
@mial85: Ja jeszcze jestem w stanie zrozumieć ruskich dlaczego dezerterują masowo. To nie ich wojna i są agresorem. Ale dezercja w czasie gdy twój kraj jest atakowany to jest najgorsze co może zrobić człowiek.
@killzone: o ile rozumiem że kobietki, politycy czy jacyś bogaci którzy mają własny odrzutowiec i mogą w każdej chwili znaleźć się na dowolnym skraju świata popierają ten układzik bo jest im to zwyczajnie na ręke, tak kompletnie nie rozumiem jak zwykli goście którzy są wsadzani w tą maszynkę do mięsa potrafią sobie wytłumaczyć tą jawną niesprawiedliwość i fakt że wysyła sie ich na pewną śmierć jeszcze se dają wmówić że muszą