Wpis z mikrobloga

@KotBojowy sorki, źle się wyraziłem. Chodziło mi o zarobienie na utrzymanie się. Opłaty za mieszkanie, żarcie itd. A często to rodzice płacą. To takie bycie na swoim, ale jakby jedną nogą.
@karix98 bawi mnie ból wykopków, że zazdroszczą rodziców, którzy wcześniej zadbali o przyszłość dzieci.
moi kupili 2. jak miałem 12 lat.

i... wynajmują do dziś. a ja sobie i tak ogarnąłem własne i kolejne i kolejne.

a wy nadal, wzajemna adoracja, bo inni mają, a wy nie.
@crewlove: No niestety bogactwo rzadko buduje sie przez 1 pokolenie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Tez mam w pracy goscia swiezo po studiach, ktoremu sporo zafundowali rodzice. Wlasne mieszkanie z kuchnia jak z katalogu, a teraz ma zamiar kupic sobie nowe BMW, bo kredytu na mieszkanie splacac nie musi. Troche czasem smutno sobie wzdycham, bo ja tymczasem trafilem combo typu ojciec umiera ci, gdy jestes nastolatkiem, matka ma
@karix98: To rzadko jest tak pięknie jak to wygląda z zewnątrz. 19-latek z mieszkaniem to prędzej rodzice wzięli kredyt na siebie, a nawet czynsz na mieszkanie też opłacają bo gówniarzowi nie ufają.

Przykład lekarza z powiatowego - kupił najstarszej córce mieszkanie w Warszawie(2p), młodszej mieszkanie w Gdańsku(3p) na studia. Oba na kredyt, żadnej nie przepisał, podobno nadal im daje kieszonkowe ( ͡º ͜ʖ͡º)
@anonimek123456 @jerzu70 @KotBojowy
Zawsze mnie bawi ta interpretacja iść na swoje. Dla jednych to po prostu wyprowadzka z domu kij że ktoś od rodziców czy dziadków nadal może mieć bezpieczeństwo finansowe. Druga sprawa to niektórzy myślą iż posiadanie domu na kredyt czy wynajem to też kwestia dyskusyjna.
Niektórzy mogą po prostu mieszkać z rodzicem lub rodzicami bo nie mają innego wyjścia ale pracują i płacą za siebie i do wspólnych wydatków się
@Kresse: No to juz jest combo mocne, bardzo ci wspolczuje! Mam kolege ktorego ojciec pracowal gdzies na calym swiecie, pracowal w roznych duzych osrodkach miejskich, a potem osiadl w Polsce powiatowiej, matka z niczym sobie nigdy nie potrafia poradzic, a wszystko co mial (a nie mial, bo cos tam z dlugami musial ogarnac) poszlo na syna z pierwszego malzenstwa xD czy jakos tak xD oczywiscie zawinal sie dosc szybko do grobu
@crewlove: Idzie sie przyzwyczaic ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odkad sie wyprowadzilem z domu i musze martwic tylko o wlasne problemy, to jest ok.

Na zarobki jako etatowiec w sumie nie moge narzekac i wszystko co tam chce, moge sobie kupic. Ale mimo wszystko jest duza roznica miedzy zarabianiem dobrze, a zarabianiem dobrze i posiadaniem kredytu na 20 lat. Tez od jakiegos czasu mysle nad przerwa od etatu
@karix98 takich to czasami albo od razu zawsze z automatu wsadzalbym do kosza na śmieci z jakąś oddzielna segregacją na przemądrzałych #!$%@?ów. Znam typka który też w pigułce dostał, kupili więc z żoną mieszkanie. Potem wybudował dom (mieszkanie zostawił, bo na wynajem) i też jakąś pomoc zaliczyli. a to na taras dostał czy jakieś wykończenia fundamenty itd. ok ma kredy ale potem mi tu #!$%@? ile to ja mam raty (wyszło że