Wpis z mikrobloga

@zmarnowany_czas:

Wklejona przez ciebie manipulacja przedstawia akurat liczbę dzieci niezbędną jedynie do zapewnienia stałej liczby ludności, a nie wzrostu.

"Manipulacja"... już nawet nie będę się pytać gdzie się ona niby znajduje.
Racja mogłem ukazać natali mających 3+ dzieci, ale nawet jedno, to o jedno za dużo. Nie powinno być stałej liczby ludności, a powinna maleć aż do zera i społeczeństwo powinno się skupić na już istniejących jednostkach.
@Zerero: Antynatalizm na szczęście umiera w pierwszym pokoleniu razem z jego głosicielami, a rozmnażają się osoby z poglądami pozwalającymi na sukces ewolucyjny.

Antynatalizm to efekt przedawkowania filozofii, tak jak często w parze z wysokim IQ idzie depresja i inne zaburzenia psychiczne - ślepy zaułek ewolucyjny. Matka natura sobie z wami poradzi nie premiując takich zachowań przekazaniem genów.

Pozdrawiam.
Antynatalizm na szczęście umiera w pierwszym pokoleniu razem z jego głosicielami


@PfefferWerfer: Zajebiście filozofia antynatalistyczna umiera aż od Starożytnej Grecji, lecz jakoś umrzeć nie może. Niestety cię zmartwię, ale dzięki łatwiejszemu dostępowi do wiedzy nabiera on popularności. Wiemy też, że potomkowie zawsze przejmują wartości uznawane przez rodziców ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Typowy natalistyczny wysryw.
@Kimtchie: Antynatalizm, to nie promortalizm i nie nakazuje kończyć życia, ani nie czerpać satysfakcji z życia. Dopóki osoba nie zaistnieje nie ma potrzeby doświadczania szczęścia, więc niczego nie jest pozbawiana, a może wiele stracić, gdyż niestety tragedie z obrazka to rzeczy, które przeróżne osoby doświadczają każdego dnia i mogą pozostawić ślad na całe życie osobnika. Powinniśmy się skupić na już istniejących istotach.
@zmarnowany_czas: gdyby nastąpił światowy weganizm to miałbyś głównie monokultury ze zbożami i soja. Oczywiście industrialna hodowla zwierząt to zło ale to nie jest jedyna metoda. Trzeba wspierać hodowle regeneracyjne.
@zmarnowany_czas: weź pod uwagę, ze kaloryczność mięsa jest większa na soi czy zbóż, do tego oczywiście mięso w szczególności wołowe dostarcza dużo lepszych wartości odżywczych niż zboża czy soja. Nie wspominając ile innych wyrobów jest wytwarzanych np z krów. Weganie to po prostu ignoranci, którzy w imię ideologi są w stanie poświecić swoje zdrowie i wiele innych.
Pobierz DrGreen2 - @zmarnowanyczas: weź pod uwagę, ze kaloryczność mięsa jest większa na soi ...
źródło: IMG_8211
Weganizm nie jest dobry ani dla zdrowia (wyjątkowo szkodliwy) ani dla środowiska, industrialne uprawy.


@DrGreen_2: co do wpływu weganizmu na zdrowie trudniej o twarde, jednoznaczne dowody, ale wpływ na środowisko? Po prostu #!$%@? głupoty, bo nie wiem jak to delikatniej ująć. A myślisz, że co niby jedzą te krowy i świnie, które żresz? Powietrze? No nie, żeby wyhodować krowę, którą później zjesz, uzyskując z niej x kcal i y g białka,
@Noniusz: krowy które żre osobiście jedzą trawę i siano, kupuje mięso z lokalnych farm. Nie wiem czy wiesz ale na świecie jest dużo terenów na których nie urośnie nic oprócz trawy i tam hoduje się owce czy krowy. Ostatni raz kiedy sprawdziłem to nawet weganie nie jedzą trawy!