Wpis z mikrobloga

@RoobRoys:

Ja tam swoje życie lubie


Twoje (tymczasowe) lubienie "swojego życia" nic nie znaczy w starciu z faktem zbędności twojego zaistnienia.

Mam kochającą rodzinę, dobrą pracę, perspektywy i plany na przyszłość. I będę robił wszystko, żeby to samo zapewnić moim dzieciom.


Rozmnażając się zapewnisz im jedynie cierpienie w jakimś znaczącym stopniu oraz śmierć na koniec, natomiast co do tych zbędnych bzdetów, które wymieniłeś, nic nie wiadomo.

Jeśli życie jest dla Was
@Kimtchie:

nigdy nie zrozumiem czemu antynatalisci skupiają się wyłącznie na negatywnych aspektach życia. Gwałt, choroby porażki. Ja #!$%@? życie nie ma pozytywów?


Właśnie sęk w tym, że tak naprawdę to nie. To, co nazywasz pozytywami, to jedynie ewentualne następstwo zaistnienia potrzeb, którymi obciążane są czujące istoty w momencie ich zrobienia. Odczuwanie potrzeb jest zbędnym stanem problematycznym, a więc jednoznacznie negatywnym. Zaspokojenie tych potrzeb prowadzi jedynie do tymczasowej ulgi od zbędnego
@Noniusz: na to już odpowiedziałem wcześniej, czy weganizm rozwiązuje industrialna hodowle za pomocą industrialnego rolnictwa? Nie, problemy będą takie same albo nawet większe.
@HAL__9000: Po pierwsze, to co piszesz zawiera podstawowe błędy logiczne

Rozmnażając się zapewnisz im jedynie cierpienie w jakimś znaczącym stopniu oraz śmierć na koniec


Hmm, zapewniam jedynie cierpienie? ok( ͡° ͜ʖ ͡°)

natomiast co do tych zbędnych bzdetów, które wymieniłeś, nic nie wiadomo.


Zbędnych bzdetów? To jedynie twoje zdanie, a nie fakt. To, że dla Ciebie są to nic nie warte rzeczy, nie znaczy, że dla innych
@RoobRoys:

to co piszesz zawiera podstawowe błędy logiczne


To, że tak ci się wydaje, wynika z przeczytania z niezrozumieniem. Typowe dla natalistów.

Hmm, zapewniam jedynie cierpienie?


Tak, gdyż tylko ono jest pewne w przypadku egzystencji istoty czującej.

Zbędnych bzdetów? To jedynie twoje zdanie, a nie fakt.


Zbędność wynika z braku potrzeby zaistnienia. To, co uważasz za pozytywne (w tym komentarzu znajdziesz racjonalne uzasadnienie, że to jedynie iluzoryczna pozytywność), istnieje zbędnie, więc
@HAL__9000: Tak sobie zerknąłem na twoje posty, jak i posty nicków, które niemal zawsze plusują twoje wypowiedzi...
Ciekawa zbieżność stylu wypowiedzi oraz struktury tekstu, który jest identyczny.

Cóż, podtrzymuje swoją poradę o wizycie u lekarza.
@RoobRoys

Odpowiedziałeś z innego konta zanim w ogóle je wywołałem w innym komentarzu XDDDDDD.


Zwróć uwagę przygłupie, że odpowiadałem parę minut wcześniej komuś w tym wątku i zauważyłem twój komentarz do HAL, nie pomyślałeś też, że po prostu obserwuję niektórych użytkowników i czasem włączam się do dyskusji stąd zbieżność komentarzy, natalu?