Wpis z mikrobloga

W życiu nie będę wstanie zrozumieć dlaczego ludzie jak trening kardio wybierają bieganie niezależnie czy to w lesie,mieście czy na bieżni.Przecież jest tyle fajnych innych aktywności jak np. jazda na rowerze lub pływanie.Bieganie jest męczące i nudne więc tego zmęczenia nie idzie zabić czymś innym,ale jak jeździsz na rowerze to z nudy wytrąca mnie poczucie szybkości,krajobraz i chłodny podmuch wiatru uderzający mnie w twarz a podczas pływania twoje ciało otula chłodna i kojąca woda no i się nie spocisz.Wytłumaczy mi to ktoś bo nie rozumiem¯\(ツ)/¯
#logikaniebieskichpaskow #logikaniebieskichpaskow #sport #cwiczzwykopem #rower #kiciochpyta #bieganie
  • 34
@NiebieskiMiszmasz: Nie wiem jak to jest do końca, ale WFista mówił nam, że jazda na rowerze dłuższy czas nie jest optymalna dla oddychania przez zgiętą pozycje czy coś takiego. A co do pływania to jednak, jak nie mieszkasz przy jeziorze, morzu, to koszty pływania są znacznie wyższe od biegania.
Ale mi to sprawia frajdę i mogę sobie nawet 2h jechać.


@NiebieskiMiszmasz: pytasz się czemu ludzie wybierają bieganie, a Ty, że wolisz rower. Bieganie jest bardziej efektywne do ich celów, szybciej się zmęczysz, szybciej spalisz kalorie.
Mówiąc w Twoim stylu może ktoś powiedzieć, że może spacerować przez 8 godzin, bo lubi, zamiast 2 godziny roweru i że to lepsze niż jakiś rower.
@NiebieskiMiszmasz: Jazda na rowerze w kontraście do bieżni kompletnie nic nie daje. Nigdy jeżdżąc rowerem nic nie schudłem bo i nawet się nie męczysz nie spocisz. bieżnia czy ogólnie cardio na siłce to jest to i przynosi efekty. Cały pic polega na tym że masz się zmęczyć, wtedy działa. Pływanie? Gdzie? Bilet na basen kosztuje 42zł za 75 minut. w tym musisz się poprzbierać oraz dojśc i wyjśc w obie strony.
albo jeśli masz górzysty teren na rowerze w tym samym czasie możesz dużo więcej.


@slowmtb: ale łatwiej o wymagający teren dla biegania i potrzeba go mniej, bo przemieszczasz się dużo wolniej. Pozostaje jeszcze problem, że na rowerze często musisz wybierać pomiędzy ewentualnymi pieszymi plątającymi się pod nogami, a samochodziarzami bez wyobraźni, nie wspominając już nawet o pozostawiającej wiele do życzenia nawierzchni - jak nie dziurawy asfalt to piach albo błoto. (
@NiebieskiMiszmasz pływam z przyzwyczajenia 2 czasami 3 razy w tygodniu na basenie po 45minut bez szaleństwa. W to lato zacząłem też spacerować i od czasu do czasu biegać 4km. Myślałem że jak tyle pływam regularnie to bieganie będzie łatwe. Okazało się że moja forma to dno. Brakuje mi oddechu a serducho mało nie wyskoczy z klaty.
@r5678: multisport plus to protip, ale z resztą się zgadzam. Jednak pływanie ma tę zaletę nad rowerem/bieganiem, że na basenie ćwiczysz dosłownie całe ciało.