Wpis z mikrobloga

Świadomych ekonomicznie nie stać na zakup mieszkania, ponieważ wszystkie wykupują nieświadomi ekonomicznie bo nie mają co robić z kasą? ()

Coś mi się w tej wypokowej narracji nie klei albo ta świadomość ekonomiczna jest nieco ułomna ( ͡ ͜ʖ ͡)

@bzyku95 wyjaśnisz trochę swoje teorie?

#nieruchomosci #inwestycje #bekazpisu #gospodarka #pieniadze #ekonomia
Pobierz LittleOpa - Świadomych ekonomicznie nie stać na zakup mieszkania, ponieważ wszystkie ...
źródło: temp_file2048790033194870468
  • 5
@LittleOpa: kolega @mk321 dobrze wyjaśnił w odpowiedzi o co mi chodziło w tym poście

Nie polecam wszystkiego brać dosłownie

https://wykop.pl/wpis/72096479/obowiazkowy-wynajem-w-portugalii-czyli-mokry-sen-m#254915991

@perfumowyswir: idąc tym tropem osoby które brały kredyt żeby kupować bitcoina są geniuszami.
Nie chodzi mi o to że ktoś zarobił więcej na mieszkaniu w pierdziszewie niż inny na leku na raka, tylko że przeświadczenie że nieruchy zawsze rosną i trzeba ładowac się w nie ile wlezie, przy wspieraniu takiego
@perfumowyswir: czy zarobisz więcej na kawalerkach w Łodzi niż na s&p500 przez następne 2 lata?

Może i tak, życzę Ci tego, ale czy uważam że to jest okej?
Nie i mogę się w takiej narracji wypowiadać, bo jednak cenie sobie bardziej ogólne i długotrwałe dobro społeczne niż chwilowe saldo mojego portfela
ekonomiczni analfabeci robią po 100-200k rocznie zysku na jednym nieruchu, lewarując się pieniądzem, którego nie posiadają,


@perfumowyswir: Raten 5k, z najmu 2k na czysto, jak nic wychodzi 200k rocznie zysku na JEDNYM nieruchu.