Wpis z mikrobloga

TP S.A to typowy żenujący przykład dzikiej prywatyzacji w Polsce. Sprzedalismy całą sieć telefoniczna Francuzom tylko po to by nas doili jak krowy. Tragedia.
  • 245
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MirekStarowykopowy: Rucha mnei firma zarządzana przez państwo, która magicznie obniża zawyżone marże wraz z powrotem wyższego VATu by debilni wyborcy nie zauważyli, że coś się nie zgadza, a wręcz cieszyli, że nie wzrosło. Ale jednak nawet najgłupsi zauważali, że skoro podatek wrócił, a cena się nie zmieniła tzn., że przez kilka miesięcy płacili za dużo.

Przestań bronic komuchów pisowskich, bo ich nie da się logicznie obronić. Zostają tylko fikoły.

Orlen
  • Odpowiedz
i politycy niczego nie blokują.


@Cyslav: to spróbuj założyć działalność gospodarczą, kupić paliwo za granicą i handlować nim w Polsce. Powodzenia
  • Odpowiedz
@malinq: Może jeszcze spróbuję sobie materiały wybuchowe produkować i wozić przez granicę 20 letnim Ducato? Takie wymagania są w całej Unii Europjeskiej. Jeśli komuś się opłaca (jak Shellowi), to sobie to załątwia pozwolenia i wozi paliwo. Ale widocznie się to nie opłaca, skoro w każdym innym przypadku koncerny wolą brać paliwo z Orlenu.
BTW. powiem jeszcze inaczej. Na wykopie był płacz, że sprzedaliśmy rafinerię Lotosu Saudyjczykom. Ciekawe czy w tej
  • Odpowiedz
@MirekStarowykopowy: Ty nie wiesz o czym mówisz. Złota akcja coś panu mówi, panie Ferdku? Kto rządzi de facto orlenem, który wykręca się, że musi podnosić ceny dla udziałowców? Kto zatrudnia połowę rodziny w spółkach państwowych i tworzy zbędne stanowiska? Kto ma totalnie gdzieś portfele Polaków?
  • Odpowiedz
@MirekStarowykopowy: Jak widac daje skoro przed nowym rokiem ceny paliw były sztucznie zawyżane by zniwelować powrót zawieszonych podatków od stycznia. Nagle PRYWATNI udziałowcy się zgodzili na minimalizację marży? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bordomir: i myślisz że przez następnych 20 lat Telekomunikacja Polska doprowadziłaby infrastrukturę do stanu takiego jak teraz? Bo ja myslę, że dalej byśmy się wdzwaniali modemami ADSL na miedzianych liniach układanych w latach 80.
  • Odpowiedz
@MirekStarowykopowy: no widac ze sledzisz gpw, spadki po wysrywach antymidasa i zwyzki podejrzane jak te w bedzinie, spoznione sprawozdania, knf ni nie widzi - przekonales mnie, obecnosc na bananowej gpw to gwarancja przejrzyjstosci
  • Odpowiedz
@a4z4a4: tylko że przykład Orlenu jest taki se. No bo nie mamy normalnej sytuacji. Równie dobrze całą demokrację możemy krytykować pod rządami PiSu. Obie te rzeczy są bez sensu w tej patologicznej sytuacji
  • Odpowiedz
Sprzedalismy całą sieć telefoniczna Francuzom


@LulekTV: Ja nic nie sprzedawałem ale chętnie się dowiem kto zadecydował o tej sprzedaży i co dzisiaj porabia.
  • Odpowiedz