Wpis z mikrobloga

Mam w mieście sklep Biedronkę czynną prawie całą dobę, więc czasami jadę na nocne zakupy bez tłoku i kolejek. Dziś w nocy spędziłem na zakupach chyba z pół godziny bo kupowałem dużo rzeczy w tym zgrzewkę wody, jogurty Zott, Coca-Colę, filety z kurczaka bo akurat z indyka nie było i dużo innych rzeczy. Pełny koszyk, podjeżdżam do pani przy lodówkach i mówię: "Przepraszam czy mógłbym zapłacić w normalnej kasie?" zero reakcji pani dalej grzebie w lodówce. Ponawiam pytanie, odpowiedź "A jak pan będzie płacił?" - jakby to miało jakieś znaczenie - "Jak kartą to ma pan kasy samoobsługowe." i cyk urywa kontakt i układa coś dalej.

Zostawiłem w #!$%@? ten cały koszyk i wyszedłem

Jakby jeszcze pani była uprzejma to bym się zastanowił co zrobić a tak to #!$%@?ę taką obsługę. Nigdy nie dawajcie sobą pomiatać. Kiedyś skarżyłem się na Lidl i nie wiem czy moje działania się przyczyniły do zmian na lepsze, ale Lidl obecnie komunikuje że "normalne kasy również są dla Państwa dostępne" i to jest wyjątkowo jakaś tam zmiana na plus, jak i to że ostatnio nie widzę naganiaczy do samoobsługowych - w Lidlu zawsze zwyczajnie odmawiałem płacenia w samoobsługowych to jeszcze w związku ze wspomnianym wpisem:

https://wykop.pl/wpis/61991829/

Ale Lidl się poprawił i w tym momencie poza samoobsługowymi "PARAGON CZYNI WOLNYM" kasami które dalej traktują ludzi jak złodziei - wygrywa polityką otwartych normalnych kas dla chętnych.

Rozumiem że można skorzystać z kasy samoobsługowej, jak ma się jedną czy dwie rzeczy. Jak nie ma bramek które karzą ci skanować paragon jak jakiemuś złodziejowi xD ale jak sklep odmawia sprzedaży dużych zakupów w normalnej kasie to należy coś z tym zrobić.

Właśnie wysyłam mail do zarządu Biedronki z dokładnym opisem sytuacji, jak odpowiedzą to zawołam plusujących. Miłego dnia.

#biedronka #lidl #polska #programowaniespoleczne #truestory #wpolscejakwlesie
MlCHAU - Mam w mieście sklep Biedronkę czynną prawie całą dobę, więc czasami jadę na ...

źródło: a-pr

Pobierz
  • 214
  • Odpowiedz
  • 0
@NieBendePrasowac: tak rozmowa to jest rozwiązanie ale nie wiem czy lepsze niż forsowanie na korpo wyższych standardów. Chcesz za każdym razem użerać się z kasjerką albo kłamać czy kombinować?
  • Odpowiedz
a nie jak baran kasować cały koszyk w samoobsługowej co kasjer zrobi w pół minuty


@MlCHAU: masz rację. Jesteś baranem. Mi skanowanie samemu na kasie samoobsługowej zawsze schodzi szybciej niż kasjerce i nie chodzę do kasjerek chyba że biorę alkohol (bo ten trzeba potwierdzić i tak). Ostatnio w mojej biedrze nawet zlikwidowali jedną normalną kasę i postawili 3 samoobsługowe w zamian. Bo do samoobsługowych zawsze była długa kolejna, a do zwykłych
  • Odpowiedz
  • 2
@siurasek: mimo innej branży też mam sporadycznie kontakt z klientem i nie wyobrażam sobie by mój nastrój miał wpływać na jakość obsługi, nie wiem co to w ogóle za argument. W obsłudze klienta nie ma miejsca na emocje, rozmowa ma być formalna i należy zachowywać się profesjonalnie - takie są moje standardy. Jak ktoś nie potrafi się kontrolować to niech nie pracuje z klientem.
  • Odpowiedz
@MlCHAU: nie mam jakiejś ideologii walki z korporacjami. Ja chcę zrobić zakupy.
Też często robię zakupy a Biedronce otwartej do późna, nigdy nie miałem takiej sytuacji nawet jak czasem pracownice były mało uprzejme. W najgorszym razie, odpowiadała "A do samoobsługowej Pan nie może? (odpowiadałem, że mam bardzo dużo rzeczy) To Pan poczeka dwie minuty na koleżankę". Jeżeli byłbyś miły i uprzejmy, bardzo mała szansa na to, że musiałbyś uciekać się do
  • Odpowiedz
@MlCHAU: to tak, warto pamiętać że w samoobsługowych można kraść, co jest super szczególnie w np. marketach budowlanych, gdzie listewka za dziesięć groszy z odlepionym kodem powodowała wcześniej bieganie po sklepie. Teraz po prostu płacisz za część zakupów którą sam określasz, co jest plusem, podobnie darmowe siatki. Bramki to oczywiście patologia, tak jak cały proces i organizacja związana z kasami samoobsługowymi, ale trzeba znajdować w tym jasne punkty, poza tym są
  • Odpowiedz
@MlCHAU:

jak bydło to należy coś z tym zrobić a nie jak baran kasować cały koszyk w samoobsługowej co kasjer zrobi w pół minuty, albo jak bydło skanować paragon żeby cię wypuścili z zagrody dla p0laka złodzieja


ja zawsze myślałem, że mam za duże ego, ale jak czytam takie rzeczy to dochodzę do wniosku, że należę do tych normalnych xd
kasy samoobsługowe to druga najlepsza rzecz we współczesnej historii ludzkości (pierwsze
  • Odpowiedz
@Loloman: Dokładnie. Robienie zakupów obecnie jest dosyć problematyczne, w godzinach szczytu w Lidlu jedna kasa czynna, no bo przecież są samoobsługowe. Z tym, że mając koszyk pełny zakupów nawet nie pomieszczę wszystkiego na tej małej półeczce przy samoobsługowej, nie wspominając już o częstych awariach tych kas i konieczności czekania na kasjera żeby zaakceptował to czy tamto. Ja nie mam ochoty skanować po kolei produktów bo od tego zawsze był pracownik.
  • Odpowiedz
@MlCHAU: na pewno zarząd biedronki będzie wstrzasniety Twoim mailem. Z nieoficjalnych źródeł wiek, że już był briefing, ekipa ugada się z moderacja wykopu żebyś miał specjalne traktowanie.
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: przemyśli czy chce być niemiła następnym razem jak dotrze że będzie ten koszyk rozkładać na półki za chwile. Brawo, bardzo dobrze. Niedługo wrócą lata 90 i Grażyny i Julki będą marzyć o pracy w Biedronce.
  • Odpowiedz
  • 2
@MlCHAU: na pewno zarząd biedronki będzie wstrzasniety Twoim mailem. Z nieoficjalnych źródeł wiek, że już był briefing, ekipa ugada się z moderacja wykopu żebyś miał specjalne traktowanie.


@Undisputed_: no niektóre komentarze że płatek śniegu zabawne, ale mam wrażenie że niektórzy nie widzą że faktycznie staram się zrobić coś dla ogółu społeczeństwa, czytam jak ten niewolniczy naród akceptuje takie czy inne pomysły monopolistycznych korpo i jak stado owiec meee meee #!$%@?
  • Odpowiedz
@MlCHAU: jak mam dużo zakupów to też wolę stanąć tam gdzie kasjer a nie samoobsługowa. Tym bardziej jak mam alko. Ale zauważyłem że również zaczynają zwykle kasy być zamknięte. Ostatnio podszedłem, kasa niby otwarta ale kasjer sobie poszedł na sklep, wyłożyłem produkty i tak patrzę, ktoś idzie czy ja mam sobie pójść? Nie będę kasował sam jak w samoobsługowej mi się przesypie...
  • Odpowiedz