Wpis z mikrobloga

Mam w mieście sklep Biedronkę czynną prawie całą dobę, więc czasami jadę na nocne zakupy bez tłoku i kolejek. Dziś w nocy spędziłem na zakupach chyba z pół godziny bo kupowałem dużo rzeczy w tym zgrzewkę wody, jogurty Zott, Coca-Colę, filety z kurczaka bo akurat z indyka nie było i dużo innych rzeczy. Pełny koszyk, podjeżdżam do pani przy lodówkach i mówię: "Przepraszam czy mógłbym zapłacić w normalnej kasie?" zero reakcji pani dalej grzebie w lodówce. Ponawiam pytanie, odpowiedź "A jak pan będzie płacił?" - jakby to miało jakieś znaczenie - "Jak kartą to ma pan kasy samoobsługowe." i cyk urywa kontakt i układa coś dalej.

Zostawiłem w #!$%@? ten cały koszyk i wyszedłem

Jakby jeszcze pani była uprzejma to bym się zastanowił co zrobić a tak to #!$%@?ę taką obsługę. Nigdy nie dawajcie sobą pomiatać. Kiedyś skarżyłem się na Lidl i nie wiem czy moje działania się przyczyniły do zmian na lepsze, ale Lidl obecnie komunikuje że "normalne kasy również są dla Państwa dostępne" i to jest wyjątkowo jakaś tam zmiana na plus, jak i to że ostatnio nie widzę naganiaczy do samoobsługowych - w Lidlu zawsze zwyczajnie odmawiałem płacenia w samoobsługowych to jeszcze w związku ze wspomnianym wpisem:

https://wykop.pl/wpis/61991829/

Ale Lidl się poprawił i w tym momencie poza samoobsługowymi "PARAGON CZYNI WOLNYM" kasami które dalej traktują ludzi jak złodziei - wygrywa polityką otwartych normalnych kas dla chętnych.

Rozumiem że można skorzystać z kasy samoobsługowej, jak ma się jedną czy dwie rzeczy. Jak nie ma bramek które karzą ci skanować paragon jak jakiemuś złodziejowi xD ale jak sklep odmawia sprzedaży dużych zakupów w normalnej kasie to należy coś z tym zrobić.

Właśnie wysyłam mail do zarządu Biedronki z dokładnym opisem sytuacji, jak odpowiedzą to zawołam plusujących. Miłego dnia.

#biedronka #lidl #polska #programowaniespoleczne #truestory #wpolscejakwlesie
MlCHAU - Mam w mieście sklep Biedronkę czynną prawie całą dobę, więc czasami jadę na ...

źródło: a-pr

Pobierz
  • 214
  • Odpowiedz
  • 0
@Werdna Ty idziesz do Biedronki, żeby poczuć się jak król czy o co chodzi?
Gorszego sklepu nie ma, jeśli chodzi o produkty jak i obsługę gdyż i ludzie tam pracujący nie chcą być niewolnikami, dlatego nie dziwię się, że nie skaczą wokół takich PANÓW jak wy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ty chyba myślisz, że ktoś się Tobą przejmuje? Grubo się mylisz wraz ze swoimi nie-niewolnikami hahaha
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister niestety, to jest jedyna forma presji jaką konsument może wywierać na wielkich korporacjach. Przecież nie pójdziesz do zarządu poskarżyć się prezesowi, a na maila ze skarga to co automat co najwyżej odpowie. Pracownik sklepu jest na pierwszej linii na froncie klient - sklep także niestety ale jest to wpisane w jego prace że będzie obrywał za zła politykę firmy. I to właśnie w jakimś stopniu wymusza na firmie, żeby nie
  • Odpowiedz
@MlCHAU: Wózek zawalony na maksa zostawiłem w życiu raz, w Auchan jak mi pani na kasie powiedziała, że mnie nie skasuje bo nie mam "prawdziwej" maseczki. Chodziłem z buffem w tamtych czasach, większość ludzi nosiła te wielorazowe szyte domowym sposobem i nikt nie miał do nich pretensji przy kasie ale już mój komin się nie spodobał. Do Biedry nie chodzę bo się brzydzę więc się nie wypowiem. Odnośnie Lidla i
  • Odpowiedz
-swoich pracowników(wyzysk, mobbing, niske stawki, nieprzestrzeganie bhp, godziny pracy),

-dostawców (zmowy cenowe, dumping cenowy)

-konkurencje (monopol)

-klientów (marketing oparty na promocjach ofertach i okazjach gdzie wcale nie są dużo lepsi na rynku, obniżanie jakości produktów)


@quizonmyface
  • Odpowiedz
@MlCHAU oburzenie bo ktoś Ci każe przyłożyć paragon do bramki, ja pierdziele :/ te 2 sekundy życia faktycznie możesz czuć, że są zmarnowane. Polscy dużo kradną dlatego ja się dziwie, że w biedronkach takich bramek nie ma. Co Ci szkodzi podejsc do tej bramki i przyłożyć ten paragon jak faktycznie za wszystko zapłaciłeś? ochroniarze też Ci w biedronkach przeszkadzają bo szukają złodziei i pewnie nie raz ciebie (jak kazdego) obserwowali na
  • Odpowiedz
Do Biedronki wpadałem głównie po proszek do prania, ale #!$%@?ł mnie syf i krzywe akcje z cenami. Od paru lat omijam i bardzo sobie chwalę. Czasem Dino, czasem osiedlowy sklepik czy Żabka i jakoś się kręci ;) Denerwujące jest takie wymuszanie z kasami samoobsługowymi.
  • Odpowiedz
@MlCHAU protip - rób zakupy online w jakimś Frisco czy innym sklepie. Nie musisz stać w kasie, wkładać i wykładać, i znów wkładać do koszyka, tylko wszystko przychodzi od razu do domu. Polecam ten styl życia
  • Odpowiedz
Pani kasjerka to swoją drogą nie podumała, bo jeśli wszyscy zaczną korzystać z samoobsługoych, albo biedronka kiedyś w celu optymalizacji wprowadzi koszyki od razu z czytnikiem to pani kasjerka emeryturę zobaczy jak świnia niebo. Jeśli w pracy pokazujesz, że ktoś moze zrobić coś za ciebie, to kariera biedaka bezrobotnego żula stoi otworem.
  • Odpowiedz
@MlCHAU: korona z tej królewskiej głowy by spadła gdybyś zeskanował sobie te produkty? Nie dla takiego panicza jak ty jest zniżanie się do poziomu plebsu i wykonywanie zadań kasjera? Czy o co ci chodzi gościu? xD Ja w żabce nawet jak biorę wodę i kanapkę to idę do samoobsługowej jeśli są, bo kasjer ma 388832 innych zadań w tym czasie. Kolejny któremu się wydaje ze za jego #!$%@? 80 zł
  • Odpowiedz
@syfanalny: Ale zdajesz sobie sprawę że sam akt kasowania to jeden z jakichś 120 obowiązków jakie musi wykonać kasjer-sprzedawca w sklepie? Jeżdżenie z towarem, papierkowa robota, sprzątanie, wywalanie zepsutych rzeczy, ogarnianie terminów przydatności, odbieranie dostaw... Nie chce mi się więcej wymieniać nawet, w każdym bądź razie nie, nie jest tak jak ci się wydaje xD
  • Odpowiedz