Wpis z mikrobloga

@tandeta: do miasta byłby jak znalazł ale wtedy byłoby potrzebne inne auto ze względu na pchlarza, no i w trasy. Poza tym wszystko wychodzi drożej w finansowaniu od Tesli
@PiotrFr: mam model 3 i działa to dziwnie na początku. Teraz mam 1500km przejechane i robiłem ponowna kalibrację + weszła aktualizacja 2023.20.7 i jest kk.
Dalej mam takie wrażenie ze czujniki byłyby lepsze ale na serio to działa przyzwoicie.

Wiem, ze to dość hardcorowa opcja ale z tego co się dowiedziałem to dołożenie czujników parkowania z aliexpress nie psuje gwarancji :D
@PiotrFr: Bardzo słabo to działa i co gorsza mało konsekwentnie. Z moich doświadczeń we Francji to bym odradzał TMY ze względu na wymiary i TV. Jest dużo innych EV, którymi można się udać w długie podróże. Co jest dostępne w sensownej cenie na waszym rynku?
@wrzesien: w sensownej to tak ciężko, bo TMY wychodzi w podobnej cenie do jakichś małych pierdółek. Nie jestem jakimś fanem Tesli ale zależy mi na superchargerach, żeby móc na luzie jechać np do Polski
@PiotrFr: Ionity nie ogarnia już tematu jazdy przez Niemcy? W Polsce i tak nie będziesz prawdopodobnie polegał na Superchargerach. Chyba, że jedziesz w miejsce gdzie akurat są. Raczej kupisz tańszy abonament na GreenWayu albo będziesz miał kartę producenta i ładował się na przykład na Ionity.
@Yelonek:

Ionity nie ogarnia już tematu jazdy przez Niemcy?

Nie wiem ale jakoś SC wydaje mi się pewniejszy. Ja mam dobre doświadczenia we Francji

W Polsce i tak nie będziesz prawdopodobnie polegał na Superchargerach.

Zależy gdzie. Mieszkam prawie 200 km od granicy i nie ma nic po drodze powyżej 22kw xD