Wpis z mikrobloga

@tsumazi @aptitude kolega dostał info podczas szkolenia od pracownika Bosh/Siemens że jak się ma miękka wodę w sieci to oprócz oczywiście ustawienia tego w samej zmywarce w menu, nie powinno stosować się soli, gdyż ta będzie jeszcze szybciej niszczyć np szkanki. To samo z nabłyszczaczem (jak jest w kostce, to nie lać do zmywarki).
@Czekolatka to zwykła sól NaCl. Ma za zadanie przepłukać żywice jonowymienna purolite, tak jak kolega wyżej pisał. Nie ma znaczenia czy do zmywarek, do stacji uzdatniania, czy innych zastosowań. Nazwa to tylko chwty marketingu. Ma byc czysty NaCl i tyle.

https://www.krainawody.pl/blog/news/zywica-jonowymienna-w-zmiekczaczu-wody-co-warto-wiedziec

@aptitude @Mrjohnsmith @Lunat @testowyandrzej @aptitude
@aptitude używam zmywarki od jakichś 5 lat, tylko na samych tabletkach "all i one" i nie mam żadnych zacieków na naczyniach. Co jakiś czas przemywam tylko filtr.
Specjalnie wyciągnąłem instrukcję i piszą tam, że "środki czyszczące zawierające subsytuty soli można stosować bez dodatku soli specjalnej tylko do stopnia twardości wody 21dh"
W moim mieście ta twardość wynosi 13,6 więc temat można osrać. Zamykam dyskusję ;)
@kubusxd: xd czemu ktoś trzyma sól w takim opakowaniu XDDD
Nawet policjanci nie dowierzają xDD co mi podesłałeś xD

Ale co się stało z nim? Jakiś report na BBC? ABC?

Kurczę, aż sam zacznę wozić sól w swoim auto xD Aby tylko strolować policję xD Ja kocham trollować, nawet w wierzeniu trollowałem ochroniarzy xD

`Spakowałem sól do woreczków i włożyłem do samochodu na widoku. Czekam na policje XD

ja jestem po
@aptitude:
I nie, nikt nie gwałci w wierzeniu... Bo jeden przycisk i przychodzi ochrona. Raz moi koledzy zamknęli nas w mojej celi i musieliśmy wcisnąć ten przycisk aby nas wypościli xD Fajnie było w sumie w wierzeniu :D Miałem pracę i wiele kolegów na których mogłem polegać, nawet mi kawę pożyczali. Bo my mieliśmy 2h aby chodzić do innych cel aby odwiedzić kogoś, ja byłem na początku z 3 osobami, ale
@Artur93: i tak i nie. Dosypalbym soli na max i ustawił najniższą twardość wody (albo taka jaka masz rzeczywiście, bo często zmiękczacz daje na wyjściu np 1-5 DH a nie dosłownie 0 dH)

Powód? Chodzi o to, żeby woda nie stała w rurkach i zmiękczaczu, tylko raz na jakiś czas się przepłukała i wymieniła na świeżą. Zapobiegnie to rozwojowi mikrobiologii, a zużycie soli będzie minimalne.
@aptitude: zawsze potwornie gnilem jak w tych programach typu "zaradna pani domu" co leciały na TVN czy w tych durnych plotkarskich, babskich gazetkach mówią że gdy nie masz tabletek i soli to wystarczy wsypać do pojemnika sól i sodę oczyszczoną. Żadna durna baba nie ogarnia że ta sól ma zupełnie osobny obieg do wymiennika, a wsypywanie jej bezpośrednio do komory powoduje degradację podzespołów i rdzewienie (dlatego w instrukcjach często jest napisane