Wpis z mikrobloga

Mam takie luźne przemyślenia...mianowicie: po tych kilku dniach zakazu wyprzedzania stwierdzam, że jest elegansio teraz na autostradzie (przynajmniej na a4 w okolicach Tarnów-Niepołomice).
Tiry sobie jadą na prawym w dużych odstępach, jest miejsce żeby się wcisnąć, żaden sobie nie siedzi na dupie bo wie dobrze, że i tak go nie wyprzedzi, a tak to polował 2 m za nim. Lewy pas sobie fajnie leci raz szybciej raz wolniej, ale jest płynnie bo każdy ma odstęp.
Dla mnie ten przepis na plus bo już widze różnicę. Nie widzę za to aut wleczących się na lewym jak straszyli, nie widzę tych tirów jadących 40 na prawym pasie, nie widzę tych opóźnień dostaw, nie widzę braku towaru w sklepach.
Jest gitez i elegansio. Ktoś to też zauważył?

#transport #drogi #tir #bekaztransa
  • 64
@PfefferWerfer: no a ja wiem że i tu uwaga słowo klucz "asystent" jak zadziała to hamuje pojazd z pewną siła ale gdy docisne do tego hamulec to siła hamowania jest znacznie większa do tego dodam że nie w każdym pojeździe asystent działa aż do zatrzymania.Jezdzij dalej jak będziesz leżeć kabiną na asfalcie a na tobie ładunek to zrozumiesz