Wpis z mikrobloga

Mam takie luźne przemyślenia...mianowicie: po tych kilku dniach zakazu wyprzedzania stwierdzam, że jest elegansio teraz na autostradzie (przynajmniej na a4 w okolicach Tarnów-Niepołomice).
Tiry sobie jadą na prawym w dużych odstępach, jest miejsce żeby się wcisnąć, żaden sobie nie siedzi na dupie bo wie dobrze, że i tak go nie wyprzedzi, a tak to polował 2 m za nim. Lewy pas sobie fajnie leci raz szybciej raz wolniej, ale jest płynnie bo każdy ma odstęp.
Dla mnie ten przepis na plus bo już widze różnicę. Nie widzę za to aut wleczących się na lewym jak straszyli, nie widzę tych tirów jadących 40 na prawym pasie, nie widzę tych opóźnień dostaw, nie widzę braku towaru w sklepach.
Jest gitez i elegansio. Ktoś to też zauważył?

#transport #drogi #tir #bekaztransa
  • 64
  • Odpowiedz
@assninja Niech najpierw najniebezpieczniejsza grupa użytkowników dróg, czyli osobowkarze, zaczną przestrzegać ograniczeń, to będą mieli moralne prawo wytykać przekroczenie prędkości o KARYGODNE!!! 10kmh na autostradzie od prawie najbezpieczniejszej grupy użytkowników dróg jaka są kierowcy ciężarówek.
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta: To akurat fakt jest, dopóki nie mają podpisanego odbioru to ograniczenia są. Udowodnić Ci mogę jutro bo akurat robię trasę. Nawet jest taki absurd, że jest przejście dla pieszych przed nim stoi zakryty znak 50km/h, ale jest chyba 60 bo na całym odcinku skończonej drogi jest 60km/h.
  • Odpowiedz
@MateMizu: no ja wierzę, że takie sytuacje mogą się zdarzać, ale to jest margines. Tyle, że zawsze ktoś wyskakuje z tym marginalnym przypadkiem w kontekście zaostrzania kar za przekroczenie prędkości, tak jakby to miało miejsce na co drugiej uilcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak samo "powszechne" zjawisko jak tiry jadące 40 km/h na ekspresówce.
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: No widzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam przyznajesz, że ograniczenia są dopuszczalne. Autostrada to droga publiczna, ale wprowadza się ograniczenie dla rowerów. Ścieżka rowerowa to droga publiczna, ale wprowadza się ograniczenie dla tirów. Fakt, że coś jest publiczne, nie musi koniecznie zakładać możliwości korzystania z tego przez wszystkich w takim samym zakresie.
  • Odpowiedz
@Horkheimer ale wszystkie pojazdy DOPUSZCZONE do ruchu na danej drodze powinny móc korzystać z niej całej. To jakby stworzyć ścieżkę rowerową na której nie mogłyby jeździć rowery z czerwoną ramą. Bądź poważny.
  • Odpowiedz
@wezsepigulke twój ból dupy śmierdzący transie to miód na moje uszy.
@fff112 zakaz jest w pyte. robie codziennie trasy auustradami a1 i a2 i jest naprawdę spoko. kundle grzecznie siedzą na prawym pasie i mozna lecieć sobie lewym 140 na tempomacie
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Jesteś kłamcą a nie kierowcą tira. Albo jeździsz u dziada i tylko w okolicach swojego miasta. Już mówiłem wcześniej że naprzykład ja wyprzedzam żeby nie trzymać odstęp za autem kierowca jakiego jedzie podejrzliwie, czyli naprzykład pod czas jazdy patrzy w telefon, poprostu wolę go wyprzedzić i jechać sobie spokojnie dalej a nie dla tego żeby szybciej przyjechać jak ty to napisałeś.
  • Odpowiedz
Jesteś kłamcą a nie kierowcą tira


@Chelik: Ostro, musiało zapiec xD

Albo jeździsz u dziada i tylko w okolicach swojego miasta


Akurat całą Europa i ściśle terminowe przewozy, z podwójnymi obsadami włącznie.

naprzykład ja wyprzedzam żeby nie trzymać odstęp za autem kierowca jakiego jedzie podejrzliwie, czyli naprzykład pod czas jazdy patrzy w telefon, poprostu wolę go wyprzedzić i jechać sobie spokojnie dalej a nie dla tego żeby szybciej przyjechać jak ty
  • Odpowiedz