Wpis z mikrobloga

@Panoxar: Jest też wersja francuska. Międzynarodówka - Rosyjska wersja utworu była w latach 1918–1922 hymnem Rosji Radzieckiej, a w latach 1922–1944 – hymnem Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Polecam się douczyć o idolach.
  • Odpowiedz
@Ktore_to_juz_konto: tylko, że lewica nie odpaliła hymnu ZSRR, tylko międzynarodówkę (która powstała przed ZSRR) z polskim tekstem. TVN też jakoś szczególnie nie jechał po Konfie za to High Way to Hell, tylko trochę zbrechtali, że puszcza to partia broniąca katolickich wartości
  • Odpowiedz
@seba-gala: I? Co to ma do rzeczy? Śpiewają wersję w języku polskim, która hymnem ZSRR nigdy nie była. Mógłbym napisać wprost, że samo to, że sobie ktoś jakąś piosenkę o bardziej uniwersalnym niż odnoszącym się do konkretnego państwa znaczeniu wziął za hymn, nic nie znaczy, ale wolę sobie pokpić z prawackich jełopów.
@Ktore_to_juz_konto Bez różnicy.
  • Odpowiedz
tylko trochę zbrechtali, że puszcza to partia broniąca katolickich wartości


@wazka666: a co ma jedno do drugiego? XD

nie wolno użyć słowa piekło? XDDD to zakazane słowo xDDDDD

Nie jestem wierzącym, ale wydawało mi się, że w katolicyzmie większość ludzi ma #!$%@? w bajki typu niebo/piekło/itd. Bardziej chodzi o to, że potrzebują wsparcia psychicznego (ideologie są dla weak mentali), przynależności do pewnej grupki społecznej, zasad etyczno-moralnych oraz nadania sensu ich życiu
  • Odpowiedz
@Ktore_to_juz_konto ładna manipulacja, taka w Goebbelsowskim stylu - trochę prawdy w dużym kłamstwie. Tak, Międzynarodówka (oczywiście nie po polsku - manipulacji ciąg dalszy) była hymnem ZSRR, ale powstała dużo wcześniej i niesie ze sobą inne znaczenie, niż Hymn ZSRR do muzyki Aleksandrowa, który kojarzony jest z dźwigowym podejściem.

To tak, jakby Erikę nazywać marszem Wehrmachtu - do pewnego stopnia jest to prawda, bo wielokrotnie była przezeń wykorzystywana, ale jednak per se nie
  • Odpowiedz
@Teczowy_Wojownik: @Crisu a to napiszcie proszę gdzieś do którego roku moge wstawiać filmiki bo nie wiedziałem że nie można z 2013.

No została napisana długo przed ale potem zostałą Hymnem ZSRR? Komunistycznego kraju, który okupował Polskę, mordował, gwałcil, zabijał strzałem w tył głowy naszych przodków. Nikt kto ma chociaż IQ szympansa czy nie będzie świętował przy tym, ani nie będzie bronił lewicy za to co odwaliła. Ale to tylko pokazuje że
  • Odpowiedz
@Ktore_to_juz_konto: stary sam pokazałeś niewyobrażalny poziom ignorancji i manipulatorstwa i teraz bezczelnie piszesz że ktoś ma gwóźdź w mózgu? ja chociaż cokolwiek mam w głowie w przeciwieństwie do ciebie
dalej bądź zamkniętym w swojej bańce i wyciągaj jakieś nagrania z 2013 roku XD
  • Odpowiedz