Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#nieruchomosci

Mirki, potrzebuje pomocy. W przyszłym tygodniu ruszam po kredyt. Miałem wybraną nieruchomość, ale ostatnio na horyzoncie pojawił się nowy nieruch i teraz mam problem z wyborem xd

Mieszkanie pierwsze - cena 298k, 44m. Blok ma być oddany pod koniec roku, pod blokiem sklep, przystanek i jakieś 5 min z buta do dużego sklepu, a co najważniejsze również 5 min na pieszo do obecnej pracy ( samochodu bym na razie w ogóle nie używał) Minusem dla mnie jest obowiązek zakupu komórki lokatorskiej. Miejsce w hali garażowej, to 30k + dodatkowo z tego co się dowiadywałem na razie nie wiadomo ile będzie wynosił czynsz.

Mieszkanie drugie- cena 315k, metraż taki sam jak wyżej. Blok został oddany do użytku, więc myśle że jesienią już bym tam mieszkał. Pod blokiem market, punkty gastronomiczne, apteka i przystanek autobusowy. Z tego bloku do pracy jakieś 2km, miejsce postojowe 7k, ale dostępne tylko na zewnątrz. Czynsz ustalony na 10zl za m2.

Oba mieszkania na 1 pietrze i bardzo podobne układy. W drugim mieszkaniu chyba jedno okno więcej.

Co byście wybrali na moim miejscu? Oba mieszkania maja swoje plusy i minusy, a im bliżej załatwiania kredytu, tym bardziej nie wiem co mam robić xd Dodam, że zdolności będę miał na styk, wiec na początku każdy grosz się będzie dla mnie liczył.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@bi-tek: nie każdy mieszka w mieście wojewódzkim, u mnie z powiatowym, 20 km od wojewódzkiego (Łódź) cały czas są dostępne mieszkania od developera po 7000-7500 zł m2. Czy wy już wszyscy myślicie że każdy zarabia wszędzie po 10k zł miesięcznie w korpo czy programista 20k że wszędzie mieszkania kosztują 12k za m2 w górę.
W sumie dochodzą jeszcze inne rzeczy jak okolica, widok, strony świata, perspektywy okolicy na przyszłość (czy np. przed oknem nie powstanie nowy blok) - ale wiele zależy od własnych preferencji ;) Od siebie dodam, że akurat komórka lokatorska to świetna sprawa.
@Paveleks: Ja absolutnie zdaje sobie sprawę z tego, ale patrząc na oferty developerów to miasto wojewódzkie ceny 8k z metra - 300k ludzi i miasto 30k ludzi 7-9k z metra to robi się ciekawie.
@CePeK: zależy dla kogo komórka lokatorska to świetna sprawa. Ja swego czasu miałem nawet dwie i z żadnej nie korzystałem, a w obecnej to ja z 15 lat nie byłem, nawet nie wiem czy bym teraz do niej trafił xd