Wpis z mikrobloga

Wylewka wewnąetrzna, miksokret. Jak to jest ze zraszaniem wodą? Każdy mówi co innego łącznie z wykonawcą. Wykonawca mówi, że jak wewnątrz to lać nie trzeba, kierownik budowy żeby na 3-4 dzień zraszać 'mgiełką". Zrosiłem, ale ma rzeczywiście sens wewnętrzne podlewać? Wewnątrz panuje temperatura oło 22 stopni.
#budujzwykopem
  • 10
@bachus: a co cię podkusiło na to cholerstwo?
To zwykły beton, trzeba normalnie pielęgnować jak każdy inny bo inaczej może popękać albo ci narożniki podniesie.
@bachus miałem wylewki miksokretem 2 tygodnie temu. Wykonawca mówił, aby trzymać zamknięte okna i następnego dnia zrosić wodą a potem zraszać w razie potrzeby jak będzie widać że wyschło. Już na drugi dzień wylewka była twarda. Zrosiłem ostro i potem jeszcze raz po 2 dniach jak wyschło (szczególnie w narożnikach i przy ścianach) a potem już nie robiłem nic, a do dziś gdzieniegdzie są wilgotne plamy. Nie ma żadnych rys ani pęknięć.
@bachus: Nie mówił. Skończyli o 15, a następnego dnia o 8 chodziłem po tym normalnie nogami. Zobaczysz sam, ale wg mnie po 2-3 dniach to można normalnie to użytkować, może bez ekscesów na poczatku, ale drabina to luz.
@dr_minorek: dziwnie, mi mówił że na następny dzień mogę, ale najlepiej po styropianach robić sobie "ścieżkę, nie przeciążać tego a w miarę normalnie chodzić po 3-4 dniach. Jak innego wykonawcę pytałem (z którym się nie dogadałem) mówił, ze punktowo starać się nie obciążać i z 10 dni.